Երիտասարդական պալատի տեղում կառուցվում է ավազի հանք. Հրաչ Պողոսյան
Երիտասարդական պալատի տեղում՝ հենց քաղաքի կենտրոնում, կառուցվում է ավազի հանք,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Երիտասարդական պալատի ճարտարապետներից Հրաչ Պողոսյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե Երիտասարդական պալատի տեղում ի վերջո ի՞նչ է կառուցվելու:
Ըստ նրա, մրցույթում շահել էր ճապոնացի ճարտարապետը նախագիծը, սակայն այն կորավ, քանի որ կառուցապատողը սնանկացավ:
«Մարտունեցի մարդ էր, Ռուսաստանում ճանապարհաշինարարությամբ էր զբաղվում: Հետո սնանկացավ: Հիմա ոչ ինքը կա, որ նախագիծը, ոչ գումար, ոչ էլ հույս կա, որ մի օր կհարստանա, կսկսի դրանով զբաղվել: Ճարտարապետն էլ, քանի որ չստացավ իր նախագծի  իրականացման համար գումարը, գնաց: Անորոշ է»,- ասաց նա:
Պատասխանելով հարցին, թե որպես կառույցի հեղինակ որևէ իրավունք չունե՞ք, Հ. Պողոսյանն ասաց. «Բացարձակապես: Դատարակ տեղի վրա ի՞նչ իրավունք ունենամ»:
Երիտասարդների պալատը նախագծել են ճարտարապետներ Հրաչ Պողոսյանը, Արթուր Թարխանյանը և Սպարտակ Խաչիկյանը: Բացումը  տեղի է ունեցել 1979 թվականի ապրիլի 7-ին: Այն համալիր կառույց էր և իր մեջ ներառում էր լողավազան, նորապսակների սրահ, ռեստորաններ, դիսկոտեկ և այլն: Շենքը քանդվել է  2006 թ-ին:

Sand mine to operate in the place of the demolished Yerevan Youth Palace
Sand mine is under construction in the place of the demolished Youth Palace in the center of Yerevan, Hrach Poghosyan, one of the architects of the Palace told reporters when asked about the future of the much discussed construction on the site.
Poghosyan informed that a Japanese architect won the international tender for a design to construct a new building, yet it was never materialized since the construction company entered bankruptcy.
“He [the owner of the company] was from Martuni region, used to work in the sphere of road construction in Russia. Then he went into bankruptcy, and now we have neither him nor the means with any hope to revive the project. The architect abandoned the project after receiving no funds for the realization of work”, Poghosyan informed.
The Yerevan Youth Palace, once Yerevan landmark, was designed by architects Hrach Poghosyan, Artur Tarkhanyan and Spartak Khachikyan in 1960s and opened in 1979. The building was demolished in 2006 for “not meeting the existing international standards”.