«Մրգերով համար»՝ Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի բեմում
Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի բեմում հունիսի 24-25-ին  ներկայացվելու է ռուս դրամատուրգ Ալեքսանդր  Կորովկինի «Մրգերով համար» պիեսը: Բեմադրությունն իրականացրել է երիտասարդ բեմադրիչ Նոռա Գրիգորյանը: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին թատրոնից:
«Երկարատև քննարկումներից հետո որոշեցինք բեմադրել Ալեքսանդր Կորովկինի «Մրգերով համար» պիեսը: Այստեղ կան գունեղ կերպարներ, ինչը շատ կարևոր է նաև դերակատարի համար, քանի որ հնարավորություն կա ինչ-որ բան հորինելու՝ էլ ավելի գունեղ կերպարը դարձնելու համար: Որոշ լուծում-առաջարկներ, ընդունվեցին և, յուրովի մատուցմամբ, տեղ գտան ներկայացման մեջ: Սիրում եմ ազատ թողնել դերակատարին՝ կերպարն, այսպես ասած, գտնելու հարցում: Ներկայացումը շատ զվարճալի է ստացվել, չկա գռեհիկ հումոր»,- ասել է  բեմադրիչը:

Спектакль «Номер с фруктами» – на сцене русского драматического театра имени К. С. Станиславского в Ереване
12:30 20/06/2016
На сцене русского драматического театра имени К. С. Станиславского в Ереване 24-25 июня состоится показ спектакля «Номер с фруктами» по пьесе Александра Коровкина в постановке Норы Григорян. Об этом сообщили Panorama.am в театре.
«После долгих обсуждений было решено поставить спектакль „Номер с фруктами” по пьесе Александра Коровкина. Здесь есть колоритные персонажи, что очень важно и для исполнителей ролей: есть возможность внести что-то свое, сделать образ более ярким», – отметила постановщик, добавив, что спектакль получился очень веселым, без пошлого юмора.