Ապրիլյան պատերազմում երկու ոտքից զրկված Դավիթ Գրիգորյանի քայլելու լուրն ավետում է նրա բժիշկը՝ Մկրտիչ Գինոսյանը: Բժիշկը զինվորի հետ լուսանկարը տեղադրել է ֆեյսբուքյան էջում. «Դավիթ Գրիգորյան (ժպտացող տղան)»:
Զինվորը «ժպտացող» մականունը ստացավ սոցցանցերի օգտատերերի կողմից, հոսպիտալում արված գրեթե բոլոր լուսանկարներում նա ժպտում էր:
«Մեկ էլ պայթուն լսվեց: Տեսա՝ ոտքս չկա: Հանեցի համազգեստիս գոտին ու կապեցի, որ չարնահոսեմ: Նոր էի ավարտել կապելը, նորից պայթյուն լսվեց, տեսա՝ մյուս ոտքս կտրվեց: Զինվորական սապոգիս քուղը հանեցի ու մյուս ոտքս կապեցի: Պառկած սպասում էի, որ ընկերներս օգնության գան, գլխիս տակ ինչ-որ կոշտ բան զգացի, նայեցի- տեսա ական է: Ձեռքով փորելով էդ ականը հանեցի գլխիս տակից....Ազգային հերոս պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի այցելությունը ինձ շատ ոգևորեց: Նախարարն ասաց՝ ծունկ ունես, ուրեմն՝ ոտք ունես: Մեր նախարարին խնդրեցի հնարավորություն տալ շարունակելու ծառայություն: Շատ շնորհակալ եմ, որ ընդառաջեց, խոստացավ իմ ծննդավայր Նոյեմբերյան զորամասում ծառայությունս շարունակելու հնարավորություն տալ»,-«Հայզինվոր»-ին ասել էր Դավիթը:

Davit Grigoryan, an Armenian soldier, who lost two legs during the April war, now has the opportunity to walk, his doctor Mkrtich Ginosyan shared the news on Facebook with a photo accompanying the post.
To remind, Davit got the nickname “smiling” by social media users, who appreciated the soldier’s positivism seeing him smiling in all photos taken at hospital.
Earlier Davit Grigoryan shared earlier his story with Hay Zinvor paper.
“I heard a blast and felt I lost my leg. Takin out my belt, I started binding it tight to stop the bleeding. I was about to finish, when another explosion followed and I lost my second leg. I tied my second leg with a shoelace from my military boot. Then I lied down waiting for my friends to come for held. I felt a solid material under my head which appeared to be a mine; I took out it through grabbing the soil. The visit of national hero, Minister of Defense Seyran Ohanyan encouraged me much. I asked him to allow me to continue my military service. I am thankful to him for giving me the opportunity to serve in a unit located in my native Noyemberyan,” Davit said.