Էդուարդ Թոփչյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանը նախօրեին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում մասնակցել են Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 90-ամյակին նվիրված հոբելյանական երեկոյին: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Հանրապետության Նախագահի հրամանագրերով՝ երաժշտարվեստի բնագավառում ներդրած նշանակալի ավանդի համար, ինչպես նաև Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 90-ամյակի կապակցությամբ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով, իսկ նվագախմբի տուբահար Վաղարշակ Պեպանյանին և շեփորահարների խմբի կոնցերտմայստեր Շահեն Գևորգյանին շնորհվել է Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստի պատվավոր կոչում:

Дирижер Эдуард Топчян награжден медалью «За заслуги перед Отечеством» 2-ой степени
Президент Армении Серж Саргсян и его супруга – Рита Саргсян – 28 июня в концертном зале им. Арама Хачатуряна приняли участие в юбилейном вечере, посвященном 90-летию Национального филармонического оркестра Армении. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Указом президента Сержа Саргсяна, за значительный вклад в сферу музыкального искусства, а также в связи с 90-летием Национального филармонического оркестра Армении художественный руководитель и главный дирижер оркестра Эдуард Топчян награжден медалью «За заслуги перед Отечеством» 2-ой степени.
Отмечается также, что тубист Вагаршак Пепанян и концертмейстер группы трубачей Шаген Геворгян удостоены почетных званий Заслуженного артиста Республики Армения.