Եվրո 2016-ի քառորդ եզրափակչի ուղեգիր շահած 5 հաջողակները մեկնել են Ֆրանսիա
«Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի Արմենիա» Ընկերությունը մայիսի 2-ից հուլիսի 15-ը «Եվրո 2016» խաղարկության շրջանակում 5 տոմս էր խաղարկում՝ ուղևորություններ, որոնց հաղթողները պետք է մեկնեին Ֆրանսիա՝ մասնակցելու Եվրո 2016-ի քառորդ եզրափակչի խաղերից մեկին:
Ընկերությունից տեղեկացնում են, արդեն այսօր՝ հուլիսի 1-ի վաղ առավոտյան, տոմսերը շահած Բորիս Բաղդասարյանը, Կարինե Գևորգյանը, Ալբերտ Սաֆարյանը, Քրիստինե Մուրադյանն ու Նորիկ Նահապետյանը մեկնեցին Ֆրանսիա՝ միանալու ֆուտբոլային տոնին: Այս տարի այն անցկացվում է «Ֆուտբոլն է կանչում. hրավիրված ենք ողջ ազգով» կարգախոսի ներքո: Հաջողակ ֆուտբոլասերները ներկա են գտնվելու երկրպագուների կողմից ամենասպասված հանդիպումներից մեկին՝ Գերմանիա-Իտալիա խաղին, որը կկայանա հուլիսի 2-ին Բորդոյում:
Խաղին մասնակցելուց բացի, մինչև հուլիսի 5-ին Երևան վերադառնալը նրանք կշրջեն Բորդոյում, ինչպես նաև կլինեն Փարիզում և Լա Ռոշելում, կծանոթանան տեղի տեսարժան վայրերին: Բորիսը, Կարինեն, Ալբերտը, Քրիստինեն ու Նորիկը նույն բանն են խոստովանում՝ շատ էին սպասում այս օրվան ու արդեն անհամբեր են, թե երբ են վայրէջք կատարելու Փարիզում ու միանալու ֆուտբոլային տոնին:
Ուղեգրերից բացի, Ընկերությունը շարունակում է խաղարկել ֆիրմային բաժակներ, գլխարկներ, գնդակներ և սպորտային պայուսակներ: Խաղարկության մեկնարկից հետո արդեն տասնյակ հազարավոր շահումներ են եղել, մրցանակների ընդհանուր թիվն էլ 135.000 է:
Եվրո 2016-ը Ֆրանսիայում անցկացվող Եվրոպայի ֆուտբոլի երրորդ առաջնությունն է: «Կոկա-Կոլա» ընկերությունն ինչպես միշտ պաշտոնական գործընկերն է: Եվրոպայի գավաթի խաղերից բացի, Ընկերությունը տարիներ շարունակ հովանավորում է նաև ֆուտբոլի Աշխարհի խաղերը: 1978-ից ի վեր «Կոկա-Կոլա» ընկերությունը ՖԻՖԱ Աշխարհի գավաթի խաղերի պաշտոնական գործընկերն է, իսկ 1988-ից՝ Եվրոպայի գավաթների:

Winners of Coca-Cola EURO 2016 promo off to France to watch Germany vs Italy quarter final
Coca-Cola Hellenic Bottling Company Armenia has been holding a special “EURO 2016” promotion from May 2 to July 15. The main prize is a ticket to one of the UEFA EURO 2016 quarter finals.
According to the press service of the company, today, July 1, 5 lucky winners - Boris Baghdasaryan, Karine Gevorgyan, Albert Safaryan, Christine Muradyan and Norik Nahapetyan - left for France to join the football fest. This year Coca-Cola celebrates it under “Your team is calling and you’re invited” campaign. The lucky football fans will have the unique chance to watch the most awaited game of the Championship – Germany vs Italy match, to be held in Bordeaux on the 2nd of July.
Apart from watching the game, before returning home on the 5th of July, winners of Coca-Cola EURO 2016 travel packages will tour in Bordeaux, Paris and La Rochelle, visiting the local sights.
Apart from travel packages to EURO 2016, the promo included Coca-Cola branded glasses, hats, balls and sports bags. Giveaway of these is still ongoing. Since the start of the promotion, thousands of gifts have already been claimed. In total, the promotion offers 135.000 prizes.
EURO 2016 is the third UEFA European Championship held in France. The Coca-Cola Company is as usual the official partner. The Company has been sponsoring these championships since 1988. It is as well one of the longest-standing corporate partners of FIFA, officially sponsoring FIFA World Cup since 1978.