Հայաստանի Հանրապետության փոստային կապի ազգային օպերատոր ՀայՓոստը և աշխարհում մեծությամբ երրորդ դրամական փոխանցումների համակարգը՝ RIA Money Transfer-ը, հայտարարում են համատեղ արշավի վերաբերյալ:
Ընկերության մամուլի ծառայությունից մանրամսնում են, ՀայՓոստի հաճախորդները հնարավորություն կունենան եվրոյով և ԱՄՆ դոլլարով փոխանցումներ իրականացնել դեպի Ռուսաստան, Մոլդովա, Վրաստան, Ղազախստան և Ուկրաինա: Այս արշավի շրջանակներում ՀայՓոստի մոտ 700 առցանց փոստային բաժանմունքներից դեպի նշված երկրներ փոխանցումները կիրականացվեն 1% միջնորդավճարով:
Բացի այդ «Ռիա» համակարգով փոխանցում իրականացրած կամ ստացած ցանկացած հաճախորդ հնարավորություն կունենա մասնակցել ամեն ամիս իրականացվող խաղարկությանը, որի ընթացքում պատահականության սկզբունքով խաղարկվելու է 100 ԱՄՆ դոլար:
Արշավն իրականացվելու է 2016թ. Հուլիսի 1-ից մինչև տարեվերջ:
Ria Money Transfer համակարգը հաճախորդներին թույլ է տալիս արտասահմանում գտնվող բարեկամներից և ընկերներից փոխանցումներ ստանալ մի քանի րոպեի ընթացքում: ՀայՓոստի հաճախորդները կարող են նաև գումարներ ուղարկել «Ռիա»-ի համաշխարհային ամբողջ ցանցով, որն ընդգրկում է 150 երկիր, ավելի քան 310 000 սպասարկման կետ:

The National Operator of Postal Communication of the Republic of Armenia HayPost and the third largest money transfer system in the world RIA Money Transfer announced a joint campaign.
According to HayPost press service, their customers will get the possibility to make money transfers in Euros and US dollars to Russia, Moldova, Georgia, Kazakhstan and Ukraine. The transfers to the mentioned countries from about 700 online Post Offices of HayPost will be made for a commission of 1% within the framework of this campaign.
Besides, any client sending or receiving a transfer via “RIA” system will have the opportunity to take part in the draw of 100 US dollars raffled every month.
The campaign will go on from 1 July 2016 to the end of the year.
Ria Money Transfer system lets the customers receive money transfers from relatives and friends abroad within few minutes. The customers of HayPost can also transfer money through the whole world network of “RIA”, including 150 countries with more than 310 000 locations.