Անդրե Սպայթ Մկրտչյանը` Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության լավագույն բասկետբոլիստ
Բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականի անդամ Անդրե Սպայթ Մկրտչյանը դարձել է Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության լավագույն բասկետբոլիստ:
ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի փոխանցմամբ, Մկրտչյանն այս առաջնությունում ընդհանուր վիճակագրության արդյունքում յուրաքանչյուր խաղում վաստակած միավորին քանակով` 21,2, դարձավ ամենաարդյունավետ բասկետբոլիստը:
Եվրոպայի առաջնության խորհրդանշական հավաքականի կազմում ընդգրկվեցին նաև Բրայան Դանսթոնը և Անդրե Սպայթ Մկրտչյանը:
Բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականը Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության եզրափակչում 79:71 հաշվով հաղթելով Անդորրային դարձավ մրցաշարի հաղթող:

Андре Спайт Мкртчян – лучший баскетболист чемпионата малых стран Европы
Игрок сборной Армении по баскетболу Андре Спайт Мкртчян признан лучшим баскетболистом чемпионата малых стран Европы. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Мкртчян, согласно общей статистике, заработал в этом чемпионате по 21,2 очка в каждой игре и стал самым результативным баскетболистом.
В состав символической сборной чемпионата Европы включены также Брайант Данстон и Андре Спайт Мкртчян.
Сборная Армении по баскетболу в финале чемпионата малых стран Европы одержала победу над Андоррой со счетом 79:71 и победила в турнире.