Բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականը` Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության չեմպիոն
Բասկետբոլի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականն առաջին անգամ մասնակցելով բասկետբոլի Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությանը` դարձավ մրցաշարի չեմպիոն:
ՀԱՕԿ լրատվության բաժնից մանրամասնում են, հանդիպման առաջին քառորդից Հայաստանը սկսեց տիրել նախաձեռնությանը և անմիջապես մեծացրեց միավորների առավելությունը (առաջին քառորդ` 25:12): Երկրորդ քառորդում Տիգրան Գյոկչյանի սաներն ավարտեցին 43:33 հաշվով:
Հաջորդող երրորդ և չորրորդ մրցափուլերում Հայաստանի հավաքականը պահպանեց առավելությունը և հավաքականի նորեկի` Դանսթոնի, մյուս բասկետբոլիստների կառուցողական խաղի շնորհիվ հաղթեց 79:71 հաշվով:
Ինչպես նախորդ խաղում, այնպես էլ այս հանդիպման ժամանակ հանդիպման ամենաարդյունավետ բասկետբոլիստը Անդրե Սպայտ Մկրտչյանն է` 27 միավոր:
Հայաստանի հավաքականը դուրս գալով այս մրցաշարի եզրափակիչ իրավունք ստացավ հաջորդ մրցաշրջանում մասնակցելու Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլի ընտրականի փուլին:

Armenia national basketball team – winner of European Championship for Small Countries
The Armenia national basketball team has become the winner of the European Championship for Small Countries participating in it for the first time, National Olympic Committee of Armenia (ANOC) reports.
According to the source, from the very first quarter of the game Armenia took the initiative and increased its points (first quarter – 25:12). Tigran Gyokchyan’s alumni ended the second quarter 43:33. In the third and fourth quarters Armenia retained its advantage and thanks to the constructive game of the team’s newcomer, Dunston, and other players won 79:71.
As in the previous game in this game also Andre Spight Mkrtchyan was the most efficient player (27points).
The Armenia national basketball team reaching the final has got the right to participate in the qualification round of the European Championship next season.