«Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունը զովացուցիչներ է բաժանել «Վարդավառ» փառատոնի հյուրերին
Հուլիսի 3-ին՝ Վարդավառի օրը, Գառնիում և Գեղարդում կայացել է «Վարդավառ» միջազգային ամենամյա փառատոնը, որի շրջանակում «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունը զովացուցիչներ է բաժանել հյուրերին: Այն կրթական, երիտասարդական և մշակութային միջոցառում է, որն արդեն 3 տարի շարունակ կազմակերպում է Երիտասարդական ակումբների դաշնությունը:
Ընկերությունից մանրամասնում են, ինչպես և նախորդ տարիներին, փառատոնը մեկնարկել է Գառնիում մարզային տաղավարների բացմամբ, որոնք կազմակերպվել են «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերության տրամադրած հովանոցների տակ:
Տաղավարներում յուրաքանչյուր մարզ ներկայացրել է Վարդավառը նշելու իր առանձնահատկությունները: Բացի այդ, Ընկերությունը փառատոնն ապահովել է Կոկա-Կոլա զովացուցիչներով և Բոնակուա ջրերով` անվճար բաժանելով դրանք բազմաթիվ հյուրերին ու մասնակիցներին: «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունը մեծապես կարևորում է համայնքների հասարակական և մշակութային կյանքին իր մասնակցությունը՝ հաճախակի աջակցելով նման միջոցառումների կազմակերպմանն ու անցկացմանը մայրաքաղաքում և մարզերում:
Այս տարի «Վարդավառ» միջազգային փառատոնն անցել է «Ազգային ավանդական խաղեր» խորագրի ներքո: Դրա ընթացքում ազգային խաղեր են կազմակերպվել, երիտասարդ խաղավարների միջոցով վերհանվել այն խաղերը, որոնք հայտնի են եղել դեռ մեր նախնիների շրջանում:
Փառատոնի ընթացքում նաև ազգային պարի ֆլեշմոբ է անցկացվել՝ 120 մետրանոց դրոշի բարձրացմամբ, հիմներգի կատարմամբ ու բազմաթիվ վարդերի բաժանմամբ:
«Վարդավառ» փառատոնի նպատակն է միջազգայնորեն ներկայացնել Հայաստանի պատմամշակութային արժեքները և մշակույթը առհասարակ` ընդգծելով ավանդույթները, ազգային երգն ու պարը, տոնի ծիսակատարությունն ու պատմությունը:

В Гарни прошел ежегодный фестиваль «Вардавар»
В Гарни и Гехарде 3 июля состоялся ежегодный международный фестиваль – «Вардавар», в рамках которого компания «Кока-Кола Хелленик Ботлинг Кампни Армения» обеспечила гостей прохладительными напитками.
Согласно релизу, «Вардавар» – образовательный, молодежный культурный фестиваль, который уже  третий год подряд организовывает Федерация молодежных клубов. В этом году фестиваль прошел под девизом «Национальные традиционные игры».  Для участников праздника были проведены различные национальные игры, в которые когда-то играли наши предки.
«Как и в предыдущие годы, фестиваль стартовал в Гарни с открытия региональных павильонов, которые были организованы под зонтиками, предоставленными компанией «Кока-Кола Хелленик Армения». Для компании важно участие как в общественной, так и в культурной жизни общества, в результате чего «Кока-Кола Хелленик Армения» часто содействует организации и проведению подобного рода мероприятий в столице и регионах.
В павильонах каждый регион представил особенности, свойственные Вардавару. Кроме того, компания обеспечила фестиваль прохладительными напитками - «Кока-Колой» и водой «Бонаква», бесплатно раздавая многочисленным гостям и участникам фестиваля.
Во время празднования состоялся флешмоб армянского национального танца и был раскрыт 120-метровый флаг Армении, роздано множество роз», – говорится в сообщении.
Целью фестиваля «Вардавар» является представление культурных ценностей Армении на международном уровне, одновременно подчеркивая традиции народной песни и танца и рассказывая историю праздника.