ՌԴ նախագահի աշխատակազմը հաստատել է, որ 2018-ին ԵԱՏՄ անդամ հինգ երկրների նախագահների հանդիպումը կանցկացվի Սիբիրում: Այն լինելու է Օմսկի հիմնադրամի 300-ամյակի միջոցառումների ծրագրի շրջանակում:
Ռուսական լրատվամիջոցի փոխանցմամբ, ԵԱՏՄ նախագահությունը հաջորդ տարի իրականացնելու է Ռուսաստանը:
«Օմսկում հինգ երկրների՝ Ռուսաստանի, Հայաստանի, Ղազախստանի, Բելառուսի, Ղրղզսանի նախագահների հանդիպման անցկացումը վկայում է Օմսկի շրջանի նկատմամբ ունեցած մեծ վստահության մասին: Այո, պահանջվում է լուրջ աշխատանքը նման կարևոր միջոցառման անցկացման համար: Բայց դա միաժամանակ խթան կհանդիսանա քաղաքի զարգացման համար»,-ասել է Օմսկի մարզի նահանգապետ Վիկտոր Նազարովը:

Russian President’s Administration confirmed that a multilateral meeting of the presidents of five EEU member states will be held in 2018 in Siberia. The meeting will be held within the framework of events organized to celebrate the 300th anniversary of Omsk city.
According to Russian news agency , Russia will hold the presidency of EEU next year.
“The meeting of presidents of Russia, Armenia, Kazakhstan, Belarus and Kirgizstan in Omsk is the evidence of the great trust towards Omsk region. Indeed, serious work is required for holding such an important event but it will boost the development of the city,” Omsk region governor, Viktor Nazarov said.