Հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման փորձը ձախողվել է. ԼՂՀ ՊՆ
Հուլիսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը՝ ժամը 03:20-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան (Ակնա) ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման փորձ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ՊԲ առաջապահ զորամասերի կանխարգելիչ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի ներթափանցման փորձը ձախողվել է:
Բացի դիվերսիոն ներթափանցման փորձից, հակառակորդը որոշ ուղղություններում խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР: Попытка диверсии ВС Азербайджана провалилась
В ночь с 7 на 8 июля, около 03:20, в восточном направлении (Акна) линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана предприняли попытку разведывательно-диверсионного проникновения. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, в результате превентивных действий передовых подразделений Армии обороны НКР попытка диверсии противника провалилась.
Помимо попытки диверсионного проникновения, ВС Азербайджана на некоторых направлениях  линии соприкосновения нарушали режим прекращения огня, применяя стрелковое оружие различного калибра.
«Подразделения АО НКР осуществляют полноценный контроль на передовой, продолжая уверенно нести боевое дежурство», – говорится в сообщении.