Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ, 64 կգ քաշային Հովհաննես Բաչկովը պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիների համար անցկացվող վարկանիշային մրցաշարի կիսաեզրափակչում 3:0 առավելության հասավ ուկրաինացի ՎոլոդիմիրՄատվիչուկի նկատմամբ և մտավ եզրափակիչ՝ ապահովելով Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր:
ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի հաղորդմամբ, մրցաշարի քառորդ եզրափակչում հայ բռնցքամարտիկն առավելության էր հասել Իռլանդիայի ներկայացուցիչ Պետեր Ռայմոնդ Մոյլետենի նկատմամբ:
Վենեսուելայում անցկացվող մրցաշարում ուղեգիր են նվաճում 1-3 տեղ զբաղեցրած բռնցքամարտիկները:
Անկախ Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ այս մարզաձևում Հայաստանը ներկայանալու է 5 մարզիկով, իսկ ընդհանուր առմամբ այժմ Հայաստանն ունի 30 օլիմպիական ուղեգիր:

Armenia’s boxing team member, Hovhannes Bachkov (64kg) has gained advantage over Ukrainian Vladimir Matvichuk (3:0) in the semifinals of the Qualification Tournament for professional boxers and qualified for the finals gaining an Olympic qualification, National Olympic Committee of Armenia (ANOC) reports.
According to the source, in the quarterfinals of the tournament the Armenian boxer defeated Ireland’s Peter Raymond.
Only top three boxers of the tournament ongoing in Venezuela qualify for the Olympics.
For the first time in the history of independent Armenia, our country will be represented by 5 boxers at the Olympics. Now Armenia has 30 Olympic qualifications overall.