Բողոքի ակցիան Դալլասում վերածվել է արյունալի բախման
ԱՄՆ Դալլաս քաղաքում ոստիկանների սպանության կասկածյալները ձերբակալվել են, իսկ նրանցից մեկը ինքնակամ ներկայացել է ոստիկանություն:
«РИА Новости» գործակալությունը տեղեկացնում է, որ քաղաքում բռնկված մասսայական անկարգությունների ժամանակ անհայտ անձինք կրակահերթ էին արձակել ոստիկանների վրա, ինչի հետևանքով սպանվել են իրավապահ համակարգի 4 ծառայողներ, իսկ 11-ը ստացել են տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:
Հանցագործությունը կատարածներից մեկը, ըստ աղբյուրի, ներկայացել է ոստիկանություն, իսկ երկրորդին հատուկ նշանակության ջոկատի ծառայողներն են վնասազերծել: Հանցագործության վայրում ոստիկանները հայտնաբերել են կասկածելի փաթեթ, որը նույնպես վնասազերծվել է:
Մամուլի ասուլիսում Դալլասի ոստիկանության ղեկավար Դէվիդ Բրաունը հայտարարել է, որ կասկածյալները սպառնացել են ռումբ պայթեցնել քաղաքի կենտրոնում:
Նշվում է, որ բողոքի նման ակցիաները ԱՄՆ-ում սկսվել են, երբ ոստիկանները սպանել օրերս երկու աֆրոամերիկացու էին սպանել:

Four Dallas police officers have been shot dead by sniper fire during protests against the shooting of black men by police, authorities say, BBC reports.
According to the source, one suspect is in custody after a shootout with police, while a person of interest turned himself in. Gunfire broke out as demonstrators marched through the city.
Dallas Police Chief David Brown said 11 officers were shot “ambush style” by the sniper fire, killing three. Police later said a fourth officer had died. One of those killed was a transport police officer.
“We believe that these suspects were positioning themselves in a way to triangulate on these officers from two different perches... and planned to injure and kill as many law enforcement officers as they could,” he said.
The Dallas protests were among several held across the US over the police use of lethal force against African Americans.