Տավուշում վիրավորված զինվորին վիրահատել են նաև Երևանում, վիճակը ծայրահեղ ծանր է
Հուլիսի 10-ին Տավուշի մարզում հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից հրազենային վիրավորում ստացած Տիգրան Մկրտչյանի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր: Ինչպես Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց ՀՀ ՊՆ Կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալի պետ Արամ Ասատուրյանը, 19-ամյա զինծառայողը ստացել է բազմաթիվ վնասվածքներ, վնասվել է թոքը, լյարդը, երիկամը:
Նշենք, որ զինծառայողին Նոյեմբերյանից տեղափոխել են Երևանի կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
«Տիգրան Մկրտչյանին վիրահատել են թե Նոյեմբերյանի բժշկական կենտրոնում, թե մեր հոսպիտալում: Դեռ չենք կարող ասել՝ հետագայում նոր վիրահատության կարիք կլինի, թե ոչ»,- ասաց Արամ Ասատուրյանը:

Состояние здоровья раненого 19-летнего армянского военнослужащего Тиграна Мкртчяна оценивается как крайне тяжелое
Состояние здоровья армянского военнослужащего Тиграна Мкртчяна, 10 июля получившего огнестрельное ранение в приграничной Тавушской области РА вследствие стрельбы ВС Азербайджана, оценивается как крайне тяжелое.
Как сообщил в беседе с корреспондентом Panorama.am начальник Центрального клинического военного госпиталя министерства обороны Армении Арам Асатурян, 19-летний военнослужащий получил множественные раны, у него повреждены легкое, печень и почка.
Военнослужащего ранее из Ноемберяна доставили в Центральный военный клинический госпиталь министерства обороны Армении.
«Тиграна Мкртчяна прооперировали в медцентре Ноемберяна и в Центральном военном клиническом госпитале. Пока сложно сказать, понадобится ли ему новая операция», – сообщил Арам Асатурян.