Իշխող ՀՀԿ-ում դեռ չեն կողմնորոշվում իրենց թեկնածուների հարցում.«Ժողովուրդ»
Ինչպես հայտնի է՝ երկու ամսից Հայաստանի շուրջ 700 համայնքներում տեղի կունենան տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ: Ի թիվս մի շարք քաղաքների՝ ՏԻՄ ընտրություններ տեղի կունենան նաև Հայաստանի 2-րդ և 3-րդ քաղաքաներում՝ Գյումրիում և Վանաձորում: Ընդամենը մեկ ամսից կսկսվի թեկնածուների առաջադրումը, սակայն մինչ օրս իշխող ՀՀԿ-ում դեռ չեն կողմնորոշվում իրենց թեկնածուների հարցում: Հստակություն կա միայն Վանաձորում:
Ինչպես հայտնի է՝ Գյումրիում և Վանաձորում այլևս ոչ թե քաղաքապետ են ընտրելու, այլ կուսակցական առաջադրմամբ ավագանի, որն էլ իր կազմից կընտրի քաղաքապետին: Վանաձորում ավագանու ՀՀԿ-ի ցուցակը գլխավորելու է նոտար Մամիկոն Ասլանյանը: Իսկ Գյումրիում դեռ անհայտ է, թե ով է լինելու ՀՀԿ թեկնածուն: Նույն անորոշ վիճակն է նաև Արթիկում, Սևանում, Կապանում և մնացած քաղաքներում, որոնցում սեպտեմվերի 18-ին կամ հոկտեմբերի 2-ին ՏԻՄ ընտրություններ են նախատեսված: «Ժողովուրդ»-ին հայտնի դարձավ, որ բոլոր պոտենցիալ թեկնածուներին ՀՀկ-ից ասվել է սպասեք, կասենք»:

«Жоховурд»: Республиканская партия пока не определилась со своими кандидатами на выборах
Газета «Жоховурд» пишет, что через два месяца в примерно 700 общинах Армении состояться выборы в органы местного самоуправления. Как отмечает издание, в числе ряда городов выборы в органы местного самоуправления пройдут также в Гюмри и Ванадзоре. Несмотря на то, что всего через месяц начнется выдвижение кандидатов, Республиканская партия Армении по сей день не может определиться в вопросе своих кандидатов. Четкое решение принято лишь по Ванадзору.
«Как известно, в Гюмри и Ванадзоре будут избирать не мэров, а Совет старейшин по выдвинутым партийным спискам, который выберет мэра уже из своего состава. В Ванадзоре список Совета старейшин РПА возглавит нотариус Мамикон Асланян. А кандидат РПА в Гюмри пока неизвестен. Такое же неопределенное состояние в Артике, Севане, Капане и остальных городах, в которых 18 сентября или 2 октября предусмотрены выборы в органы местного самоуправления», - отмечает газета.