ԱԳՆ խոսնակ. Հարևան երկրում կայունությունը կարևոր է  տարածաշրջանի համար
«Շարունակում ենք ուշադրությամբ հետևել ենք Թուրքիայում տեղի ունեցող զարգացումներին: Հարևան երկրում կայունությունը, կարգուկանոնը՝ հիմնված ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների հարգման վրա կարևոր են ամբողջ տարածաշրջանի համար»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Ավելի վաղ ԱԳՆ խոսնակը տեղեկացրել էր, որ Թուրքիայում տեղի ունեցած իրադարձություններից տուժած ՀՀ քաղաքացիների համար ՀՀ ԱԳՆ-ում ստեղծվել է թեժ գիծ՝ +374 60 620552:
Թուրքիայի տարածքում աջակցության կարիք ունեցող ՀՀ քաղաքացիները պետք է դիմեն ՀՀ ԱԳՆ: Այլ երկիր մեր շահերը Թուրքիայում չի ներկայացնում:
Նախնական տեղեկություններով,  ‪‎Թուրքիա‬յում տեղի ունեցած իրադարձությունների ժամանակ ՀՀ քաղաքացիներ կամ հայեր չեն տուժել։

Armenian MFA: Stability in the neighboring state important for the region
“We continue to closely following developments underway in Turkey. Stability and order based on democracy, the respect for human rights and fundamental freedoms are important for the whole region,” Tigran Balayan, spokesperson to Armenia’s foreign minister wrote on Facebook.
To remind earlier, Armenian Foreign Ministry launched hotline for the citizens of the republic who are currently in Turkish territory.
According to the message released by the ministry, Armenian nationals, who suffered from recent developments in Turkey, may contact at +374 60 620552.
According to preliminary data no citizen of Armenia and Armenians have been suffered during the attempted coup in Turkey.