Նորածնի առքուվաճառքի գործը տեղից չի շարժվում.«Իրավունք»
«Իրավունք»-ը գրում է. ««Հինգ հազար դոլարով նորածնի առքուվաճառքի   աղմուկ  առաջացրած   փաստով հարուցված քրեական գործով այս պահին որևէ քննչական գործողություն չի կատարվում։
«Սառած վիճակ է, ո՛չ փորձաքննություններ են նշանակվում, ո՛չ այլ գործողություն է կատարվում։ Կարծում եմ՝ հնարավոր է քննչական մարմինները վերաորակավորեն քրեական գործը»,– «Իրավունք»-ի հետ զրույցում այս մասին տեղեկացրել է նորածնին գնած, Տափերական գյուղի բնակչուհի 37-ամյա Քրիստինե Կիրակոսյանի փաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը։
Փաստաբանը նաև տեղեկացրել է. «Գործով կալանավորված բժշկուհու խափանման միջոցը փոխվել է»։
Երեխայի առքուվաճառքի միջնորդության մեջ կասկածվող բուժաշխատողին ազատ արձակելու լուրը, ըստ աղբյուրի,  հաստատել են ՀՀ գլխավոր դատախազության լրատվական ծառայությունից՝ դատախազի որոշմամբ խափանման միջոց կալանավորումը փոխվել Է ստորագրությամբ ազատ արձակելու։

«Иравунк»: Уголовное дело по факту купли-продажи новорожденного не продвигается
Газета «Иравунк» пишет, что по вызвавшему большой резонанс уголовному делу, возбужденному по факту купли-продажи новорожденного за пять тысяч долларов, в настоящее время каких-либо следственных мероприятий не проводится.
«Ситуация законсервирована, экспертизы не назначаются, другие действия не проводятся. Возможно, следственные органы переквалифицируют уголовное дело», - сообщил в беседе с корреспондентом издания адвокат купившей новорожденного 37-летней жительницы села Таперакан Кристине Киракосян – Ваан Ованнисян.
Адвокат также сообщил, что изменена мера пресечения в отношении задержанного по делу врача.
Слух об освобождении оказавшего посреднические услуги в купле-продаже ребенка медицинского работника, согласно источнику, подтвердили в пресс-службе генеральной прокуратуры Армении: решением прокурора мера пресечения в виде содержания под стражей изменена на подписку о невыезде.