Ծայրահեղ ծանր կամ կյանքին վտանգ սպառնացող դեպքեր չունենք. Արմեն Մուրադյան
ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանն այսօր կառավարության նիստից հետո անդրադառնալով Խորենացի փողոցում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով վնասվածքներ ստացած քաղաքացիների վիճակին, նշեց, որ առավոտյան ժամը 9-ի դրությամբ բուժհաստատություններ դիմել է շուրջ 51 քաղաքացի, որից 29-ը՝ ոստիկաններ։
«Բոլորին ցուցաբերվել է ժամանակին և պատշաճ բուժօգնություն։ Այս պահին ծայրահեղ ծանր կամ կյանքին վտանգ սպառնացող դեպքեր չունենք»,- ասաց Արմեն Մուրադյանը։
Խոսելով հուլիսի 17-ին ՊՊԾ գնդի տարածքում վիրավորվածների առողջական վիճակի մասին՝ առողջապահության նախարարը նշեց, որ ծանր էր ոստիկան Գագիկ Մկրտչյանի վիճակը, բայց այսօր դրական միտում կա, և հնարավոր է՝ օրվա ընթացքում անջատվի արհեստական շնչառության ապարատը։
Անդրադառնալով զինված խմբի անդամներից մեկի հայտարարությանը, ըստ որի` իրենք զրկվել են շտապօգնության ծառայությունից օգտվելու հնարավորությունից` Արմեն Մուրադյանն ասաց, որ շտապօգնության մեքենաները տվյալ տարածքում են և անհրաժեշտության դեպքում բուժօգնություն կտրամադրվի: «Եթե անհրաժեշտություն լինի, շտապօգնությունը կարող է օգնություն ցույց տալ: Կարող եմ միանշանակ ասել հետևյալը` բուժօգնություն որևէ մեկին անհասանելի չի լինի անհրաժեշտության դեպքում»:
Լրագրողներից մեկն էլ հետաքրքրվեց, թե ինչ վիճակում է գտնվում զինված խմբի անդամներից մեկի հղի կինը, նախարարը պատասխանեց. «Առանձնահատուկ տեղեկություն` կապված որևէ մեկի կնոջ հետ, չունեմ, բայց կարող եմ վստահեցնել, որ բոլոր հղիները գտնվում են խիստ ուշադրության ներքո` անկախ նրանից, թե ում կինն են»:

No patients in extremely critical condition, Minister of Health of Armenia says
After the Government session, Minister of Health of Armenia, Armen Muradyan said that by 9:00 am, 51 citizens, including 29 policemen have applied to hospitals after the events at Khorenatsi Str.
“Everyone was provided with proper medical treatment. At this point, there are no patients in extremely critical conditions or life-threatening cases,” Armen Muradyan said.
Speaking about the conditions of those injured on July 17 during the attack on the Police HQ in Erebuni, the Minister noted that policeman Gagik Mkrtchyan is in a serious condition, yet there is a positive change in his condition.
Referring to the statement of the armed group that they were deprived of medical services, Mr. Muradyan said that ambulances are prepared to show medical assistance if necessary. “I can assure you, no one will be deprived of medical care if need be”.
The Minister was also asked to give information on the condition of the pregnant wife of one of the members of the armed group. “I don’t have specific information concerning anyone’s wife. But I can assure you that all pregnant women are under good care, regardless of whose wife they are”.