«Շտուրմն» օրակարգում է, պարզապես մի քանի օր էլ են ցանկանում համոզել զենքերը վայր դնել ու հանձնվել. «Հրապարակ»
Երեկ իշխանական շրջանակներից «Հրապարակ»-ին վստահեցրել են, որ «շտուրմն» օրակարգում է, պարզապես դեռ մի քանի օր էլ ցանկանում են համոզել զենքերը վայր դնել ու հանձնվել. «Իսկ եթե ոչ, ապա այս վիճակը երկար չի ձգվի։
Ներկայացված պահանջներն անիրագործելի են, պետություն է և իրավունք ունի իր վերահսկողությունը վերականգնել գրավված տարածքում»։
Սակայն, թերթի տեղեկություններով, ՊՊԾ-ի գունդը գրավելու դժվարությունը ոչ միայն այն է, որ իշխանությունը փորձում է հնարավորինս առանց զոհերի հանգուցալուծման հասնել, այլև՝ որ գունդը գրաված անձինք պոտենցիալ «սմերտնիկներ» են, նրանք ամբողջովին «մինապատել» են իրենց շուրջը, և ցանկացած անզգույշ քայլի դեպքում «օդ կթռնի» ամեն ինչ:

«Грапарак»: «Штурм» все еще в повестке, просто еще несколько дней попытаются уговорить сложить оружие и сдаться
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что накануне из властных кругов заверили: «штурм» в повестке, просто пытаются еще несколько дней уговорить сложить оружие и сдаться. «А если нет, то эта ситуация долго не протянется.
Выдвинутые требования неосуществимы, это – государство и имеет право восстановить свой контроль на занятой территории», - сказал источник.
Однако, по сведениям издания, сложность захвата полка ППС не только в том, что власти пытаются разрешить ситуацию по возможности без жертв, но и в том, что захватившие полк люди – потенциальные «смертники», они полностью «заминировали» все вокруг и при любом неосторожном шаге все взлетит «на воздух».