Ռոումինգը Եվրոպայում՝ հատուկ սակագներով
Մինչև 2016թ. հոկտեմբերի 31-ը եվրոպական տասը երկրում՝ Ավստրիայում, Բուլղարիայում, Գերմանիայում, Իսպանիայում, Իտալիայում, Հունաստանում, Միացյալ Թագավորությունում, Նիդերլանդներում, Չեխիայում և Ֆրանսիայում ռոումինգում մուտքային զանգերի և «Զանգ Հայաստան» ծառայության միջոցով ելքային զանգերի համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները կվճարեն ընդամենը 55 դրամ/րոպե: Այս մասին հայտնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունից:
Իսկ Գերմանիայի, Իռլանդիայի, Իսպանիայի, Հունգարիայի, Հունաստանի, Միացյալ Թագավորության, Նիդերլանդների, Չեխիայի, Պորտուգալիայի և Ռումինիայի՝ «Vodafone», ինչպես նաև Իտալիայի «TI»* բջջային օպերատորների ցանցերում ռոումինգում ինտերնետի համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները կվճարեն ընդամենը 35 դրամ/ՄԲ:
«Եվրոպական մի շարք երկրներում ձայնային, ինչպես նաև տվյալների փոխանցման ռոումինգի ծառայությունների համար համապատասխանաբար միևնույն սակագների սահմանումը գրավիչ առաջարկ է բաժանորդների համար: Ընտրվել են այն երկրները, ուր մեր հայրենակիցներն առավել հաճախ են այցելում հանգստի և գործնական նպատակներով: Առաջարկի շահավետությունը պայմանավորված է ոչ միայն զգալիորեն նվազեցված սակագներով՝ մուտքային զանգերի, «Զանգ Հայաստան» ծառայության միջոցով ելքային զանգերի և ինտերնետի 1 ՄԲ-ի համար, այլև համապատասխան երկրներից մի քանիսն այցելող բաժանորդների համար միևնույն սակագնից օգտվելու հարմարավետությամբ: Աշխարհով մեկ մեծ թվով ռոումինգ գործընկերների առկայության շնորհիվ՝ մենք ապահովում ենք հաղորդակցման միջոցների հասանելիություն աշխարհի գրեթե բոլոր անկյուններում, ինչի մասին է վկայում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ռումինգ ծառայությունները նախընտրող հավատարիմ բաժանորդների զգալի քանակը», - նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
* Ծովային նավերում ռոումինգում գտնվելու դեպքում գործում է 65 դրամ /10 ԿԲ սակագինը:
Մանրամասն տեղեկություններ ստանալու համար կարելի է օգտվել www.mts.am կայքից, զանգահարել 111 անվճար հեռախոսահամարով, հաղորդակցվել հետ «111 օնլայն» պորտալի միջոցով, կամ այցելել ընկերության սպասարկման կենտրոններից որևէ մեկը:

Till October 31, 2016, in ten European countries – Austria, Bulgaria, Germany, Spain, Italy, Greece, the United Kingdom, the Netherlands, Czech Republic and France – VivaCell-MTS subscribers can pay just AMD 55/minute for incoming calls and outgoing calls made via “Call to Armenia” service.
VivaCell-MTS reports, that the cost of Internet in “Vodafone” networks in Germany, Ireland, Spain, Hungary, Greece, the United Kingdom, the Netherlands, Czech Republic, Portugal and Romania, as well as in “TI”* Italy network will be AMD 35/MB.
“Applying unified tariffs for voice and data roaming across different countries is a truly attractive offer. In a set of European countries, which are the most popular touristic and business destinations for Armenians, the prices of the per-minute rate for incoming calls, outgoing calls via Call to Armenia service and the price for one MB have been significantly reduced. The advantage of this solution is not only in its affordability but also convenience when traveling from one country to other. Huge number of long-term roaming partners all over the worlds is a major driver to account for a vast army of loyal VivaCell-MTS subscribers using roaming,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian commented.