Զոհված զինծառայողը պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 23-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Արսեն Առաքելյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ավելի վաղ ԼՂՀ ՊՆ-ից հայտնել էին, որ հուլիսի 23-ին, ժամը 10:55-ի սահմաններում, հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասիմարտական հենակետում, հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող Արսեն Արայիկի Առաքելյանը: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

Karabakh Army serviceman awarded posthumously
President Bako Sahakyan signed a decree on 23 July according to which the medal "For Service in Battle" was posthumously awarded to serviceman of the NKR Defense Army's N military unit Arsen Araqelyan for courage shown during the defence of the NKR state border, Information department of the Artsakh President’s Office reports.
To remind, today, at around 10:55 Karabakh Defense Army soldier, Arsen A. Araqelyan, received a fatal gunshot wound on the combat position of a military unit in the southeastern direction of NKR Defense Army in the result of Azerbaijani shooting