Զոհված զինծառայողը պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 23-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Արսեն Առաքելյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ավելի վաղ ԼՂՀ ՊՆ-ից հայտնել էին, որ հուլիսի 23-ին, ժամը 10:55-ի սահմաններում, հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասիմարտական հենակետում, հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող Արսեն Արայիկի Առաքելյանը: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

Военнослужащий Армии обороны НКР Арсен Аракелян посмертно награжден медалью «За боевые заслуги»
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян подписал сегодня указ, согласно которому за мужество, проявленное при защите государственной границы НКР, военнослужащий N-ской воинской части Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики Арсен Аракелян посмертно награжден медалью «За отвагу». Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Отметим, как ранее передала пресс-служба министерства обороны НКР, 23 июля, около 10:55 по ереванскому времени, на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, дислоцированных в юго-восточном направлении, вследствие стрельбы ВС Азербайджана погиб армянский военнослужащий Арсен Араикович Аракелян. Согласно информации, для выяснения подробностей инцидента проводится следствие.