Հակառակորդի կրակոցներից պայմանագրային զինծառայող է վիրավորվել. ԼՂՀ ՊՆ
Հուլիսի 22-ի լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդի կողմից խախտվել է  18 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 200 կրակոց, այդ թվում դիպուկահար հրացաններից 43 անգամ: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
Հուլիսի 23-ին` ժամը 00:10-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից ՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, 1991թ. ծնված Մհեր Վանիկի Զիլոյանը:
Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է բավարար: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Минобороны НКР: Вследствие стрельбы ВС Азербайджана ранен армянский военнослужащий
В ночь с 22 на 23 июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск зарегистрировано 18 нарушений ВС Азербайджана режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 200 выстрелов. При этом ВС Азербайджана произвели 43 выстрела из снайперских винтовок.
23 июля, около 00:10 по ереванскому времени, вследствие стрельбы ВС Азербайджана на боевой позиции одной из воинских частей, дислоцированной в юго-восточном направлении линии соприкосновения, ранение получил военнослужащий-контрактник АО НКР Мгер Ваникович Чилоян (1991 года рождения).
Раненый военнослужащий был немедленно доставлен в военный госпиталь, состояние его здоровья оценивается как удовлетворительное. Для выяснения подробностей инцидента ведется следствие.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативно-тактической обстановкой, продолжая осуществлять надежную оборону боевых позиций», – говорится в сообщении.