Հակառակորդն առավել ինտենսիվ կրակել է Մարտունու և Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններով. ԼՂՀ ՊՆ
Հուլիսի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է  28 անգամ, որի ընթացքում հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է  շուրջ 300 կրակոց:  Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել Մարտունու և Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններում, որտեղ բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կիրառվել են նաև դիպուկահար հրացաններ /20 կրակոց/:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և հակաքայլեր են ձեռնարկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

The adversary violated the ceasefire on different directions of the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan 28 times by firing 300 shots from weapons of different calibres on the night of July 24-25, NKR Defense Army press service reports.
According to the source, the adversary’s fire was more intense in directions of Matuni and Martakert, where the Azerbaijani side also applied sniper rifles.
NKR Defense Army advanced detachments mainly refrained from taking retaliatory actions and counteracted only in case of necessity.