Իրանցի պաշտոնյա. Հայաստան առաքվող իրանական գազի ծավալը կարող է ավելանալ
«Հայաստան առաքվող իրանական գազի ծավալը կարող է ավելանալ,-իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ տեղեկացրել է Իրանի գազի ազգային ընկերության գործադիր տնօրեն Ազիզօլլահ Ռամեզանին:
Իրանցի պաշտոնյան այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը, անդրադառնալով գազի ոլորտում Իրանի և Հայաստանի համագործակցությանը, տեղեկացրել է, որ համաձայն գազ էլեկտրաէներգիայի դիմաց պայմանագրի շրջանակներում օրական 1 մլն. խմ. գազ է արտահանում:
Իրանի գազի ազգային ընկերության գործադիր տնօրենը հավելել է, որ տարվա ընթացքում գազի ծավալը կարող է ավելանալ՝ հասնելով մինչև 1-ից 1.5 միլիարդ խմ-ի:

Азизолла Рамезани: Объемы поставляемого в Армению иранского газа могут быть увеличены
Объемы поставляемого в Армению иранского газа могут быть увеличены. Как передает иранское информационное агентство «ИРИБ», об этом сообщил директор по международным связям Иранской национальной газовой компании (NIGC) Азизолла Рамезани.
Иранский чиновник сегодня на встрече с журналистами, коснувшись сотрудничества Армении и Ирана в газовой сфере, сообщил, что в рамках  соглашения об обмене электроэнергии на газ экспортируется 1 млн. куб. м. газа в сутки.
Азизолла Рамезани добавил, что в течение года объемы газа могут увеличиться, достигнув от 1 до 1,5 млрд. куб. м. в год.