Իրանցի պաշտոնյա. Հայաստան առաքվող իրանական գազի ծավալը կարող է ավելանալ
«Հայաստան առաքվող իրանական գազի ծավալը կարող է ավելանալ,-իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ տեղեկացրել է Իրանի գազի ազգային ընկերության գործադիր տնօրեն Ազիզօլլահ Ռամեզանին:
Իրանցի պաշտոնյան այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը, անդրադառնալով գազի ոլորտում Իրանի և Հայաստանի համագործակցությանը, տեղեկացրել է, որ համաձայն գազ էլեկտրաէներգիայի դիմաց պայմանագրի շրջանակներում օրական 1 մլն. խմ. գազ է արտահանում:
Իրանի գազի ազգային ընկերության գործադիր տնօրենը հավելել է, որ տարվա ընթացքում գազի ծավալը կարող է ավելանալ՝ հասնելով մինչև 1-ից 1.5 միլիարդ խմ-ի:

“Iran may expand the volumes of gas supply to Armenia,” Azizollah Ramezani, Director for the National Iranian Gas Company told reporters, according to IRIB agency.
Commenting on the gas cooperation between Armenia and Iran, Ramezani noted that Iran exports 1 million cubic meters of gas to Armenia daily, in accordance with the Agreement on Gas-Electricity Swap between the two states.
Director for the National Iranian Gas Company added that the volume of exported gas may be increased, reaching 1,5 milliard cubic meters annually.