Գոռ Ղլեչյանը. «Դատապարտյանլներ հիվանդանոց» տեղափոխվածների վիճակը գնահատում բավարար
«Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ տեղափոխված Աշոտ Պետրոսյանն ու Հովհաննես Հարությունյանը գտնվում են բժիշկների վերահսկողության տակ: Այս մասին Panprama.am-ին հայտնեց ԱՆ քրեակատարողական վարչության մամուլի խոսնակ Գոռ Ղլեչյանը:
«Նրանց վիճակը գնահատվում է բավարար»,-ասաց նա:
Մինչ ՔԿՀ տեղափոխվելը նրանք վիրահատության են ենթարկվել «Էրեբունի» ԲԿ-ում: Կենտրոնի ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքի ղեկավար Հարություն Մանգոյանի խոսքով Աշոտ Պետրոսյանը ստացել է երկու ստորին վերջույթների հրազենային գնդակային վիրավորում և աջ ազդոսկրի կոտրվածք: Հովհաննես Հարությունյանը ստացել է աջ ազդոսկրի կույր հրազենային վնասվածք, աջ սրունքի միջանցիկ հրազենային վնասվածք՝ սրունքի ոսկրերի կոտրվածքով:
Հիշեցնենք, որ Աշոտ Պետրոսյանին ու Հովհաննես Հարությունյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրի 219 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը) և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը)։ Նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:

Гор Глечян: Состояние здоровья раненых участников группы «Сасна црер» А.Петросяна и О.Арутюняна удовлетворительное
11:42 27/07/2016
Переведенные в Уголовно-исполнительное учреждение «Больница для осужденных» Минюста Армении раненные участники вооруженной группы «Сасна црер», захватившей 17 июля полк Патрульно-постовой службы Полиции РА в Ереване, – Ашот Петросян и Ованнес Арутюнян – находятся под наблюдением медиков. Об этом сообщил Panorama.am начальник пресс-службы Управления уголовно-исполнительных учреждений министерства юстиции Армении Гор Глечян.
«Состояние их здоровья оценивается как удовлетворительное», – сказал он. До этого Ашот Петросян и Ованнес Арутюнян были прооперированы в медцентре «Эребуни».
Ованнесу Арутюняну и Ашоту  Петросяну предъявлены обвинения по п.1 ч.3 ст.219 (Захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, совершенные организованной группой) и ч.3 ст.235 (Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств – совершенные организованной группой) Уголовного кодекса РА. В качестве меры пресечения в отношении них избрано заключение под стражу.