Կանադահայ կինոդերասանուհի, պրոդյուսեր Արսինե Խանջյանը, ով նաև միջազգային ճանաչում ունեցող կանադահայ կինոռեժիսոր Ատոմ Էգոյանի կինն է, «ICI Radio Canada» կանադական ռադիոկայանին հարցազրույց է տվել և պատմել, թե ինչպես են իրեն հուլիսի 27-ին Երևանում ոստիկանները բերման ենթարկել:
«Ես Հայաստան էի ժամանել հարսանիքի մասնակցելու նպատակով և այստեղ արդեն իմացա, որ մայրաքաղաք Երևանում հակակառավարական մեծ ցույցեր են տեղի ունենում: Ինձ հրավիրեցին մասնակցելու ընդդիմադիրների հանրահավաքին և իմ ձայնը հնչեցնելու՝ որպես կոչ՝ ուղղված հասարակությանն ու իշխանություններին, ինչը ես արեցի հուլիսի 26-ի երեկոյան»,-նշել է Արսինե Խանջյանը:
Կանադահայ դերասանուհին հաստատել է, որ 300 ցուցարարների ու ընդդիմադիրների հետ միասին իրեն էլ են բերման ենթարկել:
Արսինե Խանջյանը նաև նշել է, որ ինքը դեռ պատրաստվում է մնալ Հայաստանում և չի բացառում, որ կրկին կմիանա ընդդիմադիրների իրականացրած հանրահավաքներին:

Canadian-Armenian actress and producer Arsinée Khanjian, who is also the wife of director Atom Egoyan, gave an interview to ICI Radio Canada concerning the events in Yerevan and how the police arrested her on July 27.
“I arrived in Armenia for a wedding, and I learnt about the anti-government demonstrations in the capital city of Yerevan. I was invited to participate in the demonstrations and call on the society and the authorities, which I did in the evening of July 26,” she said.
The actress also said that she had been detained with 300 other demonstrators and opposition members.
Arsinée Khanjian also said she intends on staying in Armenia and didn’t rule out the possibility of joining the demonstrators again.