Ասկերանում քննարկվել են շրջանի և համայնքի հեռանկարային ծրագրերին առնչվող հարցեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին այցելել է Ասկերանի շրջան:  Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը ծանոթացել է շրջանում իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքներին, այնուհետև Տիգրանակերտում հրավիրել խորհրդակցություն շրջվարչակազմի և համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են շրջանի և համայնքի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը, առկա խնդիրներին ու հեռանկարային ծրագրերին առնչվող հարցեր:
Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ՝ ընդգծելով, որ շրջանում նախատեսված մի շարք ծրագրերի իրականացումը շոշափելի ազդեցություն կունենա հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման վրա:

Бако Саакян посетил Аскеранский район НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 27 июля посетил Аскеранский район. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Глава государства ознакомился с осуществляемыми в районе сельскохозяйственными работами, затем созвал совещание в Тигранакерте с участием руководителей районной администрации и общин.
Были обсуждены вопросы, касающиеся социально-экономического развития района и общин, текущих проблем и перспективных программ.
Бако Саакян дал конкретные поручения по надлежащему решению обсужденных вопросов, подчеркнув, что реализация ряда программ в районе окажет ощутимое воздействие на социально-экономическое развитие республики.