Ասկերանում քննարկվել են շրջանի և համայնքի հեռանկարային ծրագրերին առնչվող հարցեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին այցելել է Ասկերանի շրջան:  Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը ծանոթացել է շրջանում իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքներին, այնուհետև Տիգրանակերտում հրավիրել խորհրդակցություն շրջվարչակազմի և համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են շրջանի և համայնքի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը, առկա խնդիրներին ու հեռանկարային ծրագրերին առնչվող հարցեր:
Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ՝ ընդգծելով, որ շրջանում նախատեսված մի շարք ծրագրերի իրականացումը շոշափելի ազդեցություն կունենա հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման վրա:

Issues related to socioeconomic development of Askeran region discussed
On 27 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Askeran region, Central Information Department of the Office of the Artsakh President informs.
According to the source, the Head of the State got acquainted with agricultural activities carried out in the region and convoked thereafter in Tigranakert a consultation with the participation of heads of regional administration and communities.
Issues related to socioeconomic development of the region and communities, existing problems and perspective programs were discussed during the consultation.
Bako Sahakyan gave concrete instructions for proper solution of the discussed questions underlining that implementation of various programs in the region would have a tangible impact on the socioeconomic development of the whole republic.