ԱՆ. Հիվանդանոցներ դիմած 73 անձանցից հիվանդանոցային բուժում է ստանում  26-ը
Առողջապահության նախարարությունը նոր տվյալներ է հրապարակել Սարի թաղում երեկ ոստիկանության գործողություններից տուժածների թվի ու վիճակի մասին.
«Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում երեկ տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով մայրաքաղաքի բժշկական հաստատություններ տարբեր վնասվածքներով դիմած 73 անձանցից հիվանդանոցային բուժումն այս պահի դրությամբ շարունակում է 26-ը, որից 6-ը` ոստիկան։
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն դիմած 50 քաղաքացուց 36-ը դուրս է գրվել, մեկը տեղափոխվել է Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների կենտրոն։ Այս պահին այստեղ հիվանդանոցային բուժում է ստանում 13-ը։ Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, մեկ քաղաքացու աչքը վիրահատվել է, հեռացվել է վնասված ակնագունդը։
Երեկ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն է դիմել 16 անձ, որից 12-ը` ոստիկան, 2-ը` զինյալ խմբից։ Այս պահի դրությամբ բուժումը շարունակում է 8-ը։
Ինչպես որովայնային հրազենային վնասվածքով ոստիկանը, այնպես էլ 2 զինյալը վիրահատությունից հետո վերակենդանացման բաժանմունքում են։
2 տուժած բուժումը շարունակում է «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական համալիրում, 1-ական տուժածներ` «Արմենիա» հանրապետական, «Իզմիրլյան» բժշկական և Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների կենտրոններում։
Բացի վերակենդանացման բաժանմունքներում գտնվողներից մյուսների վիճակը հիմնականում բավարարին մոտ է։ Բոլոր տուժածներին ցուցաբերվում է անհաժեշտ բժշկական օգնություն։
Նշենք, որ մամուլում շրջանառվող մանկահասակ երեխաներ հոսպիտալացնելու մասին լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը»:

RA Ministry of Health: 26 people of 73 submitted to hospitals continue their treatment
The Ministry of Health of Armenia has published new information on the conditions and number of those injured during the clashes at Sari Tagh neighbourhood on July 29.
“26 people, including 6 police officers out of 73 injured, who were submitted to different medical facilities as a result of clashes at Khornatsi Str. and Sari Tag neighbourhood, continue their treatment,” the Ministry of Health states.
According to the statement, 36 people out of 50 submitted to Surb Grigor Lusavorich Medical Centre have been discharged. One of the injured has been moved to the Research Centre of Radiation Medicine and Burns. 13 people continue their treatment at the centre. One of the patients underwent an eye-removal surgery.
The Ministry of Health also informs that 16 people, including 12 policemen and 2 members of the armed group were submitted to the medical centre yesterday. 8 policemen continue their treatment.
According to the statement, the police officer with an abdominal gunshot wound and 2 gunmen are in the intensive care unit after undergoing surgery.
Other injured people continue their treatment in Heratsi No.1 Hospital Complex, Armenia Republican and Izmirlian Medical Centres, and the Research Centre of Radiation Medicine and Burns.
Besides those in the intensive care units, others are mainly in satisfactory conditions. All those injured are provided with proper medical treatment.