ԱՆ. Հիվանդանոցներ դիմած 73 անձանցից հիվանդանոցային բուժում է ստանում  26-ը
Առողջապահության նախարարությունը նոր տվյալներ է հրապարակել Սարի թաղում երեկ ոստիկանության գործողություններից տուժածների թվի ու վիճակի մասին.
«Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում երեկ տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով մայրաքաղաքի բժշկական հաստատություններ տարբեր վնասվածքներով դիմած 73 անձանցից հիվանդանոցային բուժումն այս պահի դրությամբ շարունակում է 26-ը, որից 6-ը` ոստիկան։
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն դիմած 50 քաղաքացուց 36-ը դուրս է գրվել, մեկը տեղափոխվել է Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների կենտրոն։ Այս պահին այստեղ հիվանդանոցային բուժում է ստանում 13-ը։ Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, մեկ քաղաքացու աչքը վիրահատվել է, հեռացվել է վնասված ակնագունդը։
Երեկ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն է դիմել 16 անձ, որից 12-ը` ոստիկան, 2-ը` զինյալ խմբից։ Այս պահի դրությամբ բուժումը շարունակում է 8-ը։
Ինչպես որովայնային հրազենային վնասվածքով ոստիկանը, այնպես էլ 2 զինյալը վիրահատությունից հետո վերակենդանացման բաժանմունքում են։
2 տուժած բուժումը շարունակում է «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական համալիրում, 1-ական տուժածներ` «Արմենիա» հանրապետական, «Իզմիրլյան» բժշկական և Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների կենտրոններում։
Բացի վերակենդանացման բաժանմունքներում գտնվողներից մյուսների վիճակը հիմնականում բավարարին մոտ է։ Բոլոր տուժածներին ցուցաբերվում է անհաժեշտ բժշկական օգնություն։
Նշենք, որ մամուլում շրջանառվող մանկահասակ երեխաներ հոսպիտալացնելու մասին լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը»:

Минздрав Армении: В больницах остаются 26 пострадавших в ходе инцидентов на ул. Хоренаци и в районе Сари тах
13:31 30/07/2016
Министерство здравоохранения Армении обнародовало новые данные о числе и состоянии здоровья пострадавших вследствие имевших место поздно вечером 29 июля на улице Хоренаци и в районе Сари тах в Ереване инцидентов.
Согласно информации, из 73 человек, которые обратились в медицинские учреждения Еревана с различными телесными повреждениями, в настоящее время стационарное лечение продолжают получать 26 человек, 6 из них – сотрудники Полиции.
«Из 50 человек, обратившихся в медцентр „Сурб Григор Лусаворич” (Святого Григория Просветителя), 36 выписаны, еще 1 доставлен в центр радиационной медицины и ожогов. На данный момент стационарное лечение получают 13 человек. Одному из пострадавших была проведена операция на глазе, удалено поврежденное глазное яблоко.
Накануне в медцентр „Эребуни” обратились 16 человек, 12 из них – сотрудники Полиции, 2 – участники вооруженной группы „Сасна црер”. На данный момент лечение продолжают 8 из них.
Как сотрудник полиции, получивший огнестрельное ранение в область брюшной полости, так и 2 раненых участников вооруженной группы после проведенных операций находятся в отделении реанимации.
Еще 2 пострадавших продолжают лечение в университетском больничном комплексе №1 „Гераци”, 1 – в республиканском медцентре „Армения”, 1 – в медцентре „Измирлян”, 1 –  в центре радиационной медицины и ожогов.
Помимо находящихся в отделениях реанимации, состояние здоровья остальных в основном ближе к удовлетворительному. Всем пострадавшим оказывается необходимая медпомощь», – говорится в сообщении.
«Муссируемые в прессе слухов о госпитализации малолетних детей не соответствуют действительности », – подчеркивает Минздрав РА.