Հունվար-հունիսին Հայաստանին տրամադրվել է մոտ 25 մլն դոլարի մարդասիրական օգնություն. ԱՎԾ
Ըստ ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից տրամադրած բեռնամաքսային հայտարարագրերի տվյալների, 2016թ. հունվար-հունիսին մարդասիրական օգնության կարգով ՀՀ է ներմուծվել 1 508.7 տոննա ապրանք, որի արժեքը կազմել է 11 896.3 մլն. դրամ կամ 24 962.8 հազ.ԱՄՆ դոլար:
ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն՝ ստացված օգնության 60.3%-ը կազմել են քիմիայի և դրա հետ կապված արդյունաբերության ճյուղերի արտադրանքը, 12.8%-ը` մանածագործական իրերը, 6.7%-ը` տարբեր արդյունաբերական ապրանքները, 4.1%-ը` քարից, գիպսից, ցեմենտից իրերը, 4.1%-ը` մեքենաներ, սարքավորումներ և մեխանիզմները, իսկ 12.0%-ը` մնացած ապրանքները:
Ըստ ԱՎԾ-ի ՝ 2016թ-ի հունվար-հունիսին Հայաստանին տրամադրված մարդասիրական օգնության ծավալների 17.8%-ը բաժին է ընկել ԱՄՆ-ին, 24.8%-ը՝ Եվրամիության երկրներին, 23.5%-ը՝ Շվեյցարիային, 7.4%-ը՝ Ճապոնիային, 8.2%-ը՝ Չինաստանին:

According to the custom declarations data provided by the State Customs Committee under RA Government for the period of January-June 2016, 1 508.7 tones of goods were imported into Armenia as a humanitarian aid with total value of 11,896.3 milliard AMD or $24,962.8 million.
According to data released by Armenia’s National Statistical Service (NSS), 60.3% of the received aid comprised products of chemical and related industries, 12.8% - articles of textile, 16.7% - different industrial products, 4.1% - plaster, stone and cement items, 4.1% - machinery and equipment, 12.0% - other goods.
For the period of January-June, 2016, the US share of the provided humanitarian aid to Armenia has comprised17.8%, 24.8% came from the EU countries, 23.5% – from Switzerland, 7.4% - from Japan and 8.2% - China.