Սարի թաղում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ նյութերը ՄԻՊ-ն ուղարկել է Գլխավոր դատախազություն
Սարի թաղում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ նյութերը Մարդու իրավունքների պաշտպանն ուղարկել է Գլխավոր դատախազություն: Այս մասին հայտնեցին ՄԻՊ աշխատակազմից:
«Երևանի Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում հուլիսի 29-ին և 30-ին տեղի ունեցած խաղաղ հավաքների ընթացքում քաղաքացիների նկատմամբ Ոստիկանության ծառայողների կողմից գործադրած բռնության, նրանց կողմից հատուկ միջոցների կիրառման, դրանց հետևանքով հավաքների մասնակիցներին, ինչպես նաև Սարի Թաղի բնակիչներին պատճառված վնասների վերաբերյալ հաղորդումներն ու նյութերը ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի կողմից ուղարկվել են ՀՀ գլխավոր դատախազություն՝ քրեական հետապնդման հարուցման հարցը լուծելու նպատակով:
Ուղարկված նյութերը վերաբերում են թե՛ ոստիկանության ծառայողների, թե՛ քաղաքացիական հագուստով, քաղաքացիների պնդմամբ, ոստիկանների գործողություններին»,-ասված է ՄԻՊ աշխատակազմի տարածած հաղորդագրության մեջ:

The Ombudsman of Armenia has sent the materials on the events at Sari Tagh neighbourhood to the Prosecutor General, the Ombudsman’s staff informs.
“The RA Ombudsman has sent materials containing information about the violence subjected on peaceful protestors by the police officers on the night of July 29-30 at Khorenatsi Str. and Sari Tagh neighbourhood, as well as damage caused to Sari Tagh residents, to the RA Prosecutor General for resolving the issue through criminal prosecution.
The materials refer to the actions of both police officers in uniforms and officers in civilian clothes, as claimed by citizens,” the Ombudsman’s statement reads.