Միայն կապի միջոցների վրա Սյունիքի մարզպետարանը նախատեսում է ծախսել մոտ 10 միլիոն դրամ. ՀԺ
Սյունիքի մարզպետարանը 2016թ. համար պետբյուջեից միայն ինտերնետի համար ստանալու է    2 մլն դրամ, իսկ հակավիրուսային ծրագրերի և համակարգչային սարքերի պահպանման ու վերանորոգման համար՝ համապատասխանաբար 650 հազար և 750 հազար դրամ։ Այս մասին գրել է  «Հայկական ժամանակ»-ը:
«Մարզպետարանը միայն հեռախոսազրույցների վրա ծախսելու է ոչ ավել, ոչ պակաս, քան 6 մլն 115 հազար դրամ, այն դեպքում, երբ հնարավոր Է բջջային կապի տարբեր օպերատորների կապից մեկ-երկուական հեռախոսահամարներով այդ հարցը շատ ավելի Էժան գնով լուծել։
Նշենք նաև, որ փոստային ծառայության համար էլ նախատեսված 1240 հազար դրամ։ Այսինքն, միայն կապի միջոցների վրա Սյունիքի մարզպետարանը նախատեսում է ծախսել մոտ 10 միլիոն դրամ։ Հիշեցնենք, որ Սյունիքի մարզպետն է ճոխություններ սիրող Սուրիկ Խաչատրյանը՝ Լիսկան»,-հավելել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Областная администрация Сюника только на средства связи планирует потратить 10 млн. драмов
11:17 03/08/2016
Областная администрация Сюника в 2016 году получит из государственного бюджета 2 млн. драмов только на интернет, а на антивирусные программы, обслуживание и ремонт компьютерной техники – соответственно 650 и 750 тысяч драмов, пишет газета «Айкакан жаманак».
«Областная администрация только на телефонные разговоры потратит ни больше ни меньше как 6 млн. 115 тысяч драмов, в том случае, когда можно решить этот вопрос намного дешевле за счет одного-двух телефонных номеров от разных операторов сотовой связи.
Отметим также, что на почтовые услуги предусматривается потратить 1240 тысяч драмов. То есть, только на средства связи областная администрация Сюника планирует потратить около 10 млн. драмов. Напомним, что губернатором Сюника является любящий роскошь Сурик Хачатрян ("Лиска")», - пишет газета.