Սարի թաղի բնակիչներին հավաստիացրել են, որ նրանց կրած վնասները կփոխհատուցեն. «Ժողովուրդ»
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը օգոստոսի 1-ին այցելել էր Սարի թաղ։ Հուլիսի 29-ին լույս 30-ի գիշերը Սարի թաղում ծավալված իրադարձությունների արդյունքում ինչպես բազմաթիվ բնակիչներն էին տուժել, այնպես էլ բազմաթիվ տներ էին վնասվել։ Տարոն Մարգարյանը Սարի թաղի բնակիչներին հավաստիացրել է, թե նրանց կրած վնասները կփոխհատուցեն։
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ մի շարք քաղաքացիներ Տարոն Մարգարյանին խնդրել են նաև, որ օգնի իրենց կալանավորված հարազատներին ազատ արձակել։ Երևանի քաղաքապետն ասել է, որ ինքը կփորձի միջնորդել իրավապահներին սարիթաղցիների ազատման հարցում։
Իսկ թե ինչպե՞ս և ի՞նչ իրավունքով է Երևանի քաղաքապետը փորձելու այդ խնդիրը լուծել և արդյո՞ք նա կկարողանա այդ անել, ցույց կտա ժամանակը։

«Жоховурд»: Мэр Еревана заверил жителей района Сари-Тах, что причиненный ущерб будет компенсирован
Газета «Жоховурд» пишет, что мэр Еревана Тарон Маргарян посетил 1 августа район Сари-Тах. В ходе произошедших в ночь с 29-го и на 30-ое июля в Сари-Тахе событий пострадали не только многочисленные жители, но и были повреждены многие дома. Тарон Маргарян заверил жителей района, что понесенный ими ущерб будет компенсирован.
По сведениям издания, некоторые граждане также попросили Тарона Маргаряна помочь освободить их задержанных родственников. Мэр Еревана заявил, что попытается походатайствовать перед правоохранителями в вопросе освобождения жителей Сари-Таха.
«Каким образом и на каких правах мэр Еревана намерен решить этот вопрос, и удастся ли ему сделать это, покажет время», - пишет газета.