Ոստիկանապետը հանձնարարել է հայտնաբերել միջադեպին մասնակից քաղաքացիական անձանց, որոնք սադրել են բախումները
Ոստիկանությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
«Ինչպես հայտնել ենք, ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանի հանձնարարականով՝ հուլիս 29-30-ին Սարի թաղում կատարված դեպքերի առնչությամբ ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչությունում ծառայողական քննություններ են սկսվել՝ ինչպես ոստիկանության ծառայողների կողմից անհամաչափ ուժ կիրառելու, այնպես էլ զանգվածային լրատվության միջոցների ներկայացուցիչների նկատմամբ բռնություն գործադրելու և նրանց տեխնիկական միջոցները վնասելու դեպքերով:
Ոստիկանության պետը օպերատիվ ծառայությունների ղեկավարներին հանձնարարել է հայտնաբերել միջադեպին մասնակից քաղաքացիական անձանց, որոնք սադրել են բախումները և բռնություն են կիրառել հավաքի մասնակիցների, լրագրողների ու ոստիկանների նկատմամբ»:

Chief of RA Police instructed to detect civilians who provoked clashes in Sari Tagh
“As previously reported, under the instruction of Head of Police of the Republic of Armenia, Vladimir Gasparyan, in connection with the incidents that occurred in Yerevan’s Sari Tagh on July 29-30, internal investigations were immediately launched in the Department of Internal Security of the RA Police on the facts of both excessive use of force by police officers and use of violence against media representatives and damage inflicted to their equipment.
Vladimir Gasparyan has instructed the Heads of operative services to identify and detect the civilians involved in the incident who provoked the clashes and used violence against the assembly participants, journalists and police officers.”