Նախագահը մտադիր էր կառավարությունում փոփոխություններ կատարել դեռ գարնանը. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ը գրել է, որ երեկ իշխանական կուլիսներում  համառ լուրեր էին  շրջանառվում, թե մոտ  ապագայում վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ու կառավարությունը  հրաժարական են տալու։
«Սերժ Սարգսյանը նախօրեին  հայտարարել էր ազգային համաձայնության կառավարություն ձևավորելու մասին։  «Սասնա ծռերի» կողմից զենքը  վայր դնելուց  հետո Սերժ Սարգսյանի արած այդ հայտարարությունը  կարող է ենթադրել  գործող կառավարության  հրաժարականը։  Բայց դատելով Սերժ Սարգսյանի  մարտավարությունից,  նա նման դեպքերից  հետո կտրուկ փոփոխություններ չի անում, որոշ ժամանակ դադար է վերցնում, հետո նոր ինչ-որ քայլեր ձեռնարկում։  Տվյալ դեպքում  նույնպես կարելի է ենթադրել, որ «Սասնա ծռերի» հանձնվելուց հետո  նա միանգամից դժվար թե փոփոխությունների գնա։
Մեր տեղեկություններով, սակայն, նա մտադիր էր կառավարությունում  փոփոխություններ  անել դեռևս գարնանը, բայց ապրիլյան պատերազմը կանխեց այն։ Եվ չի բացառվում, որ Սարգսյանը հիմա իրագործի իր գարնանային  ցանկությունը»,-գրել է թերթը:

Газета «Айкакан жаманак» пишет, что накануне в кулуарах власти упорно муссировались слухи о том, будто в ближайшем будущем премьер-министр Овик Абраамян и его правительство подадут в отставку.
«Серж Саргсян заявил накануне о формировании правительства национального согласия. Озвученное Сержем Саргсяном после сложения оружия группой "Сасна црер" это заявление может предполагать отставку правительства. Однако, судя по тактике Сержа Саргсяна, после подобных событий он на резкие изменения не идет, берет паузу на некоторое время, затем предпринимает какие-то шаги. В данном случае можно предположить, что после сдачи властям группы "Сасна црер" он вряд ли сразу пойдет на перемены», - пишет газета.
«По нашим сведениям, Серж Саргсян намеревался провести изменения в правительстве еще весной, однако апрельская война предотвратила это. «Не исключается, что Саргсян претворит в жизнь свое весеннее желание сейчас», - отмечает газета.