Չնայած Ժիրայր Սեֆիլյանի խնդրանքին, Պավլիկ Մանուկյանը շարունակում է հացադուլը. Փաստաբան
«Սասնա ծռերի» անդամ Պավլիկ Մանուկյանը շարունակում է հացադուլը, թեև՝ «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում գտնվող Ժիրայր Սեֆիլյանի խնդրանքին,- Panorama.am-ին ասաց Պ. Մանուկյանի պաշտպան, Փաստաբանների պալատի անդամ Ինեսա Պետրոսյանը:
«Ժիրայր Սեֆիլյանի նամակը փոխանցվել է Պավլիկ Մանուկյանին, շատ հուզվել է՝ լսելով հրամանատարի կոչը, բայց այս պահի դրությամբ շարունակում է  հացադուլը: Այս պահին նրա մոտ է մյուս պաշտպանը: Հնարավոր է ավելի ուշ հայտարարությամբ հանդես գանք»,-  նշեց փաստաբանը:
Ի. Պետրոսյանի խոսքով. Պ. Մանուկյանի վիճակը շարունակում է մնալ ծանր կայուն, նա «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում է, մինչդեռ պետք է պահվեր «Էրեբունի» ԲԿ-ում:
Փաստաբանը տեղեկացրեց, որ այսօր բողոքարկելու է Պավլիկ Մանուկյանին կալանավորելու դատարանի որոշումը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 27-ի գիշեր ՊՊԾ գնդի տարածքում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետևանքով վիրավորվել էր Պավլիկ Մանուկյանն ու Արամ Մանուկյանը: Նրանք տեղափոխվել էին «Էրեբունի» ԲԿ,  վիրաատվել:
Պ. Մանուկյանին առաջադրվել է մեղադրանք ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդված 3-րդ մասի 1-ին կետով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը) և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելըՀամապատասխանաբար՝  նախատեսվում է՝ 6-12,  3-8 տարվա ազատազրկում։

Member of “Daredevils of Sassoun” group, Pavel Manukyan continues hunger strike, despite the request of Jirair Sefilian, who is in Vardashen penitentiary, Manukyans lawyer, member of the RA Chamber of Advocates, Inesa Petrosyan told Panorama.am.
“Pavlik Manukyan received Jirair Sefilian’s letter. He was very excited to hear his captain’s call, yet he still continues the hunger strike. The other lawyer is currently speaking to him. Perhaps we’ll make an announcement a bit later,” the lawyer stated.
According to Inesa Petrosyan, Pavel Manukyan is in a serious but stable condition. He’s in the hospital for inmates, although he has to be in Erebuni Medical Centre.
She also informed that the decision for Maukyan’s arrest will be appealed in court today.
To note, Pavel and Aram Manukyans had been taken to Erebuni Medical Centre after being wounded on July 27, during firefight in the area of Erebuni police station.
To remind, Pavel Manukyan has been charged with Part 3 of Article 219 of the RA Criminal Code (Occupation of buildings, facilities, means of transportation or communication by an organized group) and Part 3 of the Article 235 (Illegal procurement, transportation or carrying of weapons, ammunition, explosives or explosive devices by an organized group). The crimes are punished with imprisonment for the term of 6 to 12 and 3 to 8 years respectively.