«Ուրարտուն» հոկտեմբերից կսկսի ելույթները Ռուսաստանի առաջնությունում
Երևանի «Ուրարտու» բասկետբոլային ակումբը, որի կորիզը կազմելու են Հայաստանի հավաքականի խաղացողները, 2016 թվականի հոկտեմբերից կմասնակցի Ռուսաստանի «Սուպերլիգա-1»-ի խաղարկությանը:
Ներկայումս սկսվել է ակումբին առնչվող կազմակերպչական մի շարք հարցերի կարգավորումը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը։
Ըստ նախնական տեղեկությունների` Ռուսաստանի «Սուպերլիգա-1»-ի 2016/17 թթ. խաղարկությանը մասնակցելու են 13 ակումբներ: Բացի «Ուրարտուից», մնացած ակումբները լինելու են ռուսական: Առաջիկայում կհրապարակվի առաջնության խաղացանկը:
Առաջնությունը մեկնարկելու է 2016 թվականի հոկտեմբերին և ավարտվելու է 2017 թվականի գարնանը:
Սեփական հարկի տակ հանդիպումները հայկական ակումբը կանցկացնի Երևանի «Միկա» մարզահամալիրում: Այդ կառույցում արդեն սկսվել են վերանորոգման աշխատանքներ:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա հուլիսին Հայաստանի հավաքականը հաջող ելույթ ունեցավ Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությունում, ինչից հետո որոշում կայացվեց ազգային թիմի մարտունակությունը պահպանելու համար հիմնադրել պրոֆեսիոնալ բասկետբոլային ակումբ, որը կմասնակցի կանոնավոր առաջնության:

“Urartu” to start performances in Russian Super League from October
Yerevan “Urartu’’ basketball club the core of which will mainly be the players of the Armenia national team main will take part in the Russian Super League-1 in October 2016, ANOC press service informs.
The regulation of some organizational issues concerning the club has begun.
According to the preliminary information, 13 clubs will participate in the 2016/17 Russian
Super League. All the clubs except ‘’Urartu’’ will be Russian. The play list of the championship will be published soon.
According to the source, the championship will kick off in October 2016 and will end in spring 2017.
The Armenian club will spend the home games at Yerevan “Mika” stadium. The repair of the structure has already begun.
Let us recall, that this year in July the Armenia national basketball team performed successfully at the European Championship for Small Countries after which it was decided to create a professional basketball club for preserving the combativeness of the national team. The club will take part in regular championships.