Հայ մարզիկներն անհամբերությամբ են սպասում Օլիմպիական Խաղերի մեկնարկին
Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի անդամները մեծ անհամբերությամբ են սպասում 31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի մեկնարկին:
Անցած մի քանի օրվա ընթացքում թիմի անդամները հասցրել են ծանոթանալ օլիմպիական ավանին, նոր կապեր հաստատել այլ մարզիկների հետ և, որն ամենակարևորն է, շարունակում են մարզումային հստակ ծրագրով նախապատրաստվել քառամյակի ամենասպասված մարզական իրադարձությանը: Այս մասին հայտնում է http://armnoc.am/arm/news/1159/hay-marziknern-anhamberutyamb-en-spasum-olimpiakan-khaxeri-meknarkin.htmlՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը։
Ավելի քան 10500 մարզիկների համար նապատեսված օլիմպիական ավանը նման է «աշխարհի մայրաքաղաքի», որտեղ խոսում են բոլոր լեզուներով:
Այս օրերին Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճած 33 մարզիկներից միայն ըմբիշներն են, որ Ռիոյում չեն: Նրանք օլիմպիական քաղաք կժամանեն՝ սկսած օգոստոսի 9-ից:
Օգոստոսի 3-ին կայացել է դրոշի բարձրացման պաշտոնական արարողությունը:
Օգոստոսի 5-ին, տեղական ժամանակով ժամը 20:00-ին լեգենդար «Մարականա» մարզադաշտում կկայանա Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի բացման պաշտոնական արարողությունը:

Сборная Армении активно тренируется и с большим нетерпением ждет старта 31-х Летних Олимпийских игр в Рио
15:35 05/08/2016
За прошедшие несколько дней члены сборной Армении успели ознакомиться с олимпийской деревней, наладить новые связи с другими спортсменами и, самое главное, продолжают готовиться по четкому плану тренировок  к самому ожидаемому событию четырехлетия – 31-м Летним Олимпийским играм в Рио. Об этом сообщает пресс-служба Национального Олимпийского комитета РА.
Олимпийская деревня, предназначенная для более чем 10.500 спортсменов, похожа на «столицу мира», где говорят на всех языках.
Из 33-х спортсменов, завоевавших путевки на Олимпийские игры, пока в Рио не прибыли только борцы. Они начнут прибывать в олимпийскую столицу с 9 августа.
3 августа состоялась официальная церемония поднятия флага.
5 августа, в 20:00 по местному времени, на легендарном стадионе «Маракана» состоится официальная церемония открытия Олимпийских игр в Рио.
Сотрудники пресс-службы НОК Армении прошлась по олимпийской деревне и медиа-центру, откуда представляет первые съемки.