Մարտունու շրջանում հացահատիկային մշակաբույսերի բերքատվության միջին ցուցանիշը ամենաբարձրն է Արցախում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտունու շրջան և Կարմիր Շուկա ավանում խորհրդակցություն հրավիրել շրջվարչակազմի ու համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ՝ նվիրված 2016 թվականի հացահատիկային մշակաբույսերի բերքահավաքի ընթացքին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ այս տարի Մարտունու շրջանում հացահատիկային մշակաբույսերի բերքատվության միջին ցուցանիշը ամենաբարձրն է հանրապետությունում, իսկ համախառն բերքի ծավալով շրջանը զբաղեցնում է երկրորդ տեղը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ գրանցված ցուցանիշները հիմք են տալիս համապատասխան աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման դեպքում հետագա տարիներին ևս ապահովել համախառն բերքի մեծ ծավալներ:

Президент НКР провел совещание, посвященное ходу сбора урожая зерновых культур
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 4 августа посетил Мартунинский район и в поселке Красный Базар провел совещание с участием руководителей районной администрации и общин, посвященное ходу сбора урожая зерновых культур в 2016 году. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент с удовлетворением отметил, что в нынешнем году в Мартунинском районе зафиксирован самый высокий по республике средний показатель урожайности зерновых культур, а по объему валового урожая район занимает второе место.
Глава государства отметил, что зафиксированные показатели создают основу для обеспечения в последующие годы больших объемов валового урожая, при условии эффективной организации соответствующих работ.
Президент Саакян дал конкретные поручения по должному решению обсужденных проблем.
Отмечается также, что президента сопровождали премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.