Ապօրինի կերպով ռազմամթերք ձեռք բերելու և պահելու փաստի կապակցությամբ ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչությունում հարուցված քրեական գործի շրջանակներում իրականացված քննչական գործողությունների, այդ թվում՝ խուզարկությունների արդյունքում, Երևան քաղաքի բնակիչ Գ.Ս.-ի բնակարանում հայտնաբերվել է մեծ քանակությամբ ռազմամթերք:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից հայտնում են, մասնավորապես, առգրավվել և փորձաքննության են ուղարկվել շուրջ 6000 հատ փամփուշտ, 15 հատ նռնակ, նռնակի ճայթիչներ, տրոտիլ պայթուցիկ նյութեր, կապսուլ-դետոնատորներ, ազդանշանային հրթիռներ, ինքնաձիգի լիցքավորված փամփշտակալներ, հակատանկային ականանետ, ռադիոկապի միջոց, ականորսիչ և այլն:
Ձերբակալվել է երկու անձ: Ստացված դատավարական և օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ հայտնաբերված ռազմամթերքը կարող է առնչություն ունենալ ՀՀ Ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքը զավթած զինված խմբի հանցավոր գործունեության հետ: Նախաքննության ընթացքում ստուգվում են ինչպես այս, այնպես էլ հավանական այլ վարկածներ:

В результате осуществленных в рамках возбужденного следственным управлением Службы национальной безопасности Армении уголовного дела по факту незаконного приобретения и хранения боеприпасов следственных действий, в том числе обысков в квартире жителя Еревана Г.С. обнаружено большое количество боеприпасов. Об этом сообщает пресс-служба СНБ РА.
В частности изъято и направлено на экспертизу порядка 6000 патронов, 15 гранат, взрыватели гранат, взрывчатые вещества, капсюли-детонаторы, сигнальные ракеты, магазины к автоматам, противотанковый миномет, средство радиосвязи, миноискатель и пр..
«Задержаны 2 человека. В соответствии с полученными процессуальными и оперативными данными, обнаруженный арсенал может иметь отношение к преступной деятельности вооруженной группы, захватившей полк Патрульно-постовой службы Полиции Армении в Ереване.
В ходе предварительного следствия проверяются как эта, так и другие версии», –говорится в сообщении.