Հիլարի Քլինթոնի դեմ դատական հայց է ներկայացվել
2012-ին Բենգազիում (Լիբիա) ԱՄՆ դեսպանատան վրա կատարված հարձակման ժամանակ մահացած երկու ամերիկացիների ծնողները նախագահի պաշտոնի համար ընտրապայքարի մեջ մտած Դեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Հիլարի Քլինթոնի դեմ հայց են ներկայացրել։
Fox News-ի փոխանցմամբ, հայցվորները Հիլարի Քլինթոնին մեղադրում են ոչ իրավաչափ գործողություններ կատարելու մեջ, որոնց հետևանքով իրենց որդիները մահացել են, ինչպես նաև՝ բարոյական վնաս պատճառելու համար։
Հայցը ներկայացրել են Սին Սմիթի մայրը՝ Պատրիսիա Սմիթը և Չարլզ Վուդսը՝ Տիրոն Վուդսի հայրը։
Ըստ աղբյուրի, հայցում նշվում է, որ Քլինթոնի կողմից մասնավոր էլեկտրոնային հասցեի օգտագորումը կարող էր նպաստել ահաբեկիչների գործողություններին, քանի որ հնարավոր է դրա միջոցով են նրանք իմացել Բենգազիում դեսպանի գտնվելու վայրը։

Родители погибших в ливийском Бенгази американцев подали в суд на Хиллари Клинтон
Родители двух американцев, погибших в 2012 году в ливийском городе Бенгази, подали в суд на кандидата в президенты США от Демократической партии Хиллари Клинтон. Информацию передает РИА Новости со ссылкой на телеканал Fox News.
В 2012 году в результате атаки на дипмиссию в Бенгази были убиты четыре американца, в том числе посол. В то время Клинтон была госсекретарем США.
В исковом заявлении родители Шона Смита и Тайрона Вудса обвиняют Клинтон в «неправомерных действиях, которые привели к гибели их сыновей, в клевете, причинении морального вреда», передает телеканал.
В документе отмечается, что использование Клинтон личного электронного почтового сервера повлекло за собой гибель Смита и Вудса.