Հայաստանն առաջին անգամ կհյուրընկալի ՈՒԵՖԱ-ի գավաթի խաղարկությունը
ՈՒԵՖԱ-ի ֆուտզալի գավաթի 2016-2017 թթ. խաղարկության նախնական փուլի մրցաշարն առաջին անգամ կանցկացվի Հայաստանում: Օգոստոսի 16-21-ը Հայաստանի ֆուտբոլի ակադեմիայում կկայանան մրցաշարի «A» խմբի հանդիպումները, իսկ այս ստուգատեսում մեր երկիրը կներկայացնի Հայաստանի ֆուտզալի կրկնակի չեմպիոնը՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆուտզալի թիմը:
Այս փուլում մերոնց մրցակիցները կլինեն Կիպրոսը ներկայացնող «Հապոելը», Շվեյցարիան ներկայացնող «Ֆուտզալ Մանիակս» և Դանիան ներկայացնող «Գենտոֆտե» թիմերը: Մասնակիցներից յուրաքանչյուրն իր երկրի գործող չեմպիոնն է և բավական բարձր դիրք ունի ֆուտզալի համաշխարհային վարկանշային սանդղակում:
Խաղարկությունը Հայաստանում անցկացնելու իրավունքը հնարավոր եղավ ձեռք բերել Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի սերտ համագործակցության արդյունքում, իսկ խաղարկության կազմակերպմանն աջակցում են Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը և ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը: Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:

Armenia will host the pre-round of the UEFA Futsal Cup 2016-17 for the first time. Double champion of Armenian Futsal, Armenian State University of Economics team will represent our country during the A group matches to be held on August 16-21 at the Armenian Football Academy.
The Youth Foundation of Armenia informs that in this round, the opponents of the Armenian team will be APOEL (Cyprus), Futsal Maniacs (Switzerland) and Gentofte (Denmark). All the participants are the current champions of their countries and are among the leaders of the world futsal rating list.
Armenia got the right to hold the matches due to the cooperation between ASUE and FFA. The Youth Foundation of Armenia and the Student Council of ASUE support the organization of the event.