Չի բացառվում, որ Ներսիկ Նազարյանին վերադարձնեն ոստիկանական համակարգ. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով` Երևանի փրկարարական վարչության պետ Ներսես Նազարյանին հաջողվել է ապացուցել, որ իրեն զրպարտել են, արժանանալ ներման և վերադառնալ պետական համակարգ:
«Բանն այն է, որ «Վանոյի Արտակի» ձերբակալումից հետո քննությամբ ինչ-որ հանգամանքներ են ի հայտ եկել։ Եվ Երևանի նախկին ոստիկանապետը համոզել է Սերժ Սարգսյանին, որ իր վրա «շառ» են արել, իսկ Գասպարյանը ոչ թե պաշտպանել է իր ենթակային, այլ «կրակի վրա յուղ է լցրել»: Ավելին, ասում են` իշխանության հետ Նազարյանի հարաբերություններն այնպես են ջերմացել, որ չի բացառվում նրան վերադարձնեն ոստիկանական համակարգ»,-գրել է թերթը:
Հիշեցնենք, որ Նազարյանը Երևանի ոստիկանապետի պաշտոնից ազատվեց 2013թ. ապրիլին, ըստ վարկածներից մեկի՝ նա չէր կարողացել կանխել Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հանրահավաքների ժամանակ ոստիկանների բռնությունները, սակայն առավել իրական էր այն, որ նրա անունը շրջանառվում էր «ֆինանսական բուրգի» գործով, որտեղ մեծ գումարների ստվերային շրջանառություն և ապօրինի գործարքներ էին կատարվել։

«Грапарак»: Нерсес Назарян заслужил прощение и может вернуться в систему полиции
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что начальнику спасательной службы Еревана Нерсесу Назаряну удалось доказать, что его оклеветали, заслужить прощение и вернуться в государственную систему.
«Дело в том, что после ареста Артака Галстяна, известного как "Артак Вано" следствие  выявило ряд обстоятельств. И бывший начальник полиции уговорил Сержа Саргсяна, что его "просто опорочили", а Гаспарян, вместо того, чтобы защитить подчиненного, "подлил масла в огонь". Более того, говорят, что отношения Назаряна с властью настолько наладились, что не исключается его возвращение в систему полиции», - отмечает газета.
Издание напоминает о том, что Назарян был освобожден с должности начальника Управления полиции Еревана в апреле 2013 года. Согласно одной из версий, ему не удалось предотвратить насилие со стороны полицейских во время митингов Раффи Ованнисяна, однако наиболее вероятно то, что его имя муссировалось в связи с уголовным делом о «финансовой пирамиде» с участием сотрудников правоохранительных органов Армении.