Ծանրորդ Նազիկ Ավդալյանն ուրախ է Օլիմպիական խաղերում գրանցած արդյունքի համար:
«Դեռևս մեկ տարի առաջ ավելի մեծ ակնկալիքներ ունեի ինքս ինձնից: Կարծում էի, որ կհասնեմ իմ հին կիլոգրամներին, սակայն չնախատեսված վնասվածքներ եղան, որոնք խանգարեցին մարզումներիս: Չեմ ափսոսում ոչնչի համար, արեցի այն, ինչ կարող էի: Եղել են մարզումներ, որոնց ժամանակ մարզվել եմ ցավերով: Ես այսօր արեցի այն, ինչ կարող էի: Օլիմպիական խաղերին մասնակցելը բոլոր մարզիկների երազանքն է, այդ թվում` իմ: Գուցե պոկում վարժությունում կարող էի ավելի շատ կիլոգրամներ բարձրացնել, բայց հիմա ունենք այն, ինչ ունենք»,- Ավդալյանի խոսքերը մեջբերել է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
Օլիմպիական խաղերի` կանանց 69 կգ քաշային կարգում Նազիկ Ավդալյանը, երկամարտում հավաքելով 242 կգ, գրավել է 5-րդ տեղը:

Назик Авдалян: Я сделала все, что могла
Армянская тяжелоатлетка, чемпионка Европы Назик Авдалян, занявшая пятое место на 31-х летних Олимпийских играх в Рио-де-Жанейро, довольна результатом. Об этом сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении.
«Еще год назад у меня были большие ожидания от себя. Однако непредвиденные травмы помешали тренировкам. Я не жалею ни о чем. Сегодня я сделала все, что могла. Были дни, когда я тренировалась, превозмогая боль.  Участие в Олимпийских играх – мечта всех спортсменок, в том числе и моя. Быть может, я могла поднять больше килограммов, но имеем то, что имеем», – отметила она.
На Олимпиаде в Рио в весовой категории 69 кг Назик Авдалян с результатом 242 кг в двоеборье (рывок - 107 кг и толчок 135 кг) заняла 5-е место.