Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանի կարծիքով` Օլիմպիական խաղերում Նազիկի գրանցած 242 կգ արդյունքն առավելագույնը չէր:
«Սա այն բացառիկ մրցումներից մեկն էր, որում Նազիկն այդպես էլ մեդալ չունեցավ: Սակայն ժամանակները փոխվում են: Նազիկի վնասվածքներից հետո այս 5-րդ տեղն իսկապես հերոսություն է: Եթե մի քիչ ավելի ժամանակ ունենայինք, ապա Նազիկն անպայման մեդալ կունենար, մեզ միայն ժամանակը չբավարարեց: Ինչ-որ բան խանգարեց նրան, եթե առողջությունը նորմալ լիներ, ապա մեդալ էլ կլիներ: 5-րդ տեղը Նազիկի առավելագույն ցուցանիշը չէ: Եթե նա համարձակություն ունենա և շարունակի ծանրամարտով զբաղվել, ապա ես իմ կողմից խոստանում եմ, որ մեդալներ կունենա աշխարհի և Եվրոպայի առաջնություններում»,- Արտաշես Ներսիսյանի խոսքերը մեջբերել է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում Հայաստանի ներկայացուցիչ 69 կգ քաշային Նազիկ Ավդալյանը երկամարտի 242 կգ արդյունքով զբաղեցրեց 5-րդ տեղը:

Арташес Нерсисян: Результат Назик Авдалян на Олимпиаде-2016 в Рио говорит о ее героизме
Главный тренер женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташес Нерсисян заявил, что результат тяжелоатлетки Назик Авдалян на 31-х летних Олимпийских играх в Рио-де-Жанейро не был максимальным для спортсменки.
Отметим, как ранее передала пресс-служба Национального олимпийского комитета РА, на Олимпиаде в Рио армянская тяжелоатлетка, чемпионка Европы Назик Авдалян в весовой категории 69 кг с результатом 242 кг в двоеборье (рывок – 107 кг и толчок 135 кг) заняла 5-е место.
«Это был один из исключительных случаев, когда Назик Авдалян не завоевала медали, но времена меняются. После полученных травм для Назик 5-е место – действительно героизм. Если бы у нас было чуть больше времени, то Назик обязательство бы завоевала медаль. Нам не хватило только времени. Ей что-то помешало, если бы ее здоровье было в норме, то была бы и медаль. 5-е место – это не лучший показатель Назик. Если она наберется мужества и продолжит заниматься тяжелой атлетикой, то я со своей стороны обещаю, что она завоюет медали на первенствах мира и Европы»,  – приводит слова тренера пресс-служба НОК Армении.