Վնասվածքները Ռիոյում գերակշռում են մեդալները
Ամառային 31-րդ Օլիմպիական խաղերի 7-րդ օրը պետք է մեկնարկի դուրս գար լողորդ Մոնիկա Վասիլյանը, ով վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի Խաղերին:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Վասիլյանը նշել է, որ այստեղ մարզումների ժամանակ ստացած ձեռքի վնասվածքի պատճառով բժիշկները նրան թույլ չեն տվել մասնակցել: Նաև հավելեց, որ իրեն լավ է զգում, անհանգստանալու կարիք չկա:
Վնասվածք է ստացել նաև 85 կգ քաշային ծանրորդ Առաքել Միրզոյանը։ Պոկում վարժության ժամանակ ստացած ոտնաթաթի վնասվածքի պատճառով նա չի շարունակել պայքարը:
Պոկում վարժության ժամանակ Միրզոյանը նախ մոտեցավ 158 կգ-ի, սակայն չբարձրացրեց: Երկրորդ մոտեցմանը նա կարողացավ գլխավերևում պահել ծանրաձողը, բայց երրորդ մոտեցում չկատարեց, քանի որ վնասել էր ոտնաթաթը: Միրզոյանը` ոտնաթաթի վնասվածքի պատճառով չշարունակեց հետագա պայքարը:
Տղամարդկանց 85 կգ քաշային կարգի A ենթախմբին մասնակցում էին 11 ծանրորդներ:
Նշենք, որ Ռիօ-2016-ում արդեն այնքան չի զարմացնում մեդալների պակասությունը, որքան՝ վնասվածքների առատությունը։  Ճիշտ է՝ սպորտում ամեն ինչ պատահում է, սակայն ամենևին չի բացառվում նման մակարդակի մրցումներին անպատրաստ լինելը։

Моника Василян и Аракел Мирзоян снялись с Олимпиады-2016 в Рио из-за травм
В 7-й соревновательный день на XXXI летних Олимпийских играх в Рио-де-Жанейро – 12 августа – должна была стартовать пловчиха Моника Василян, которая из-за травмы не примет участия в Играх. Об этом сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении.
Василян отметила, что врачи не разрешили ей участвовать в Играх из-за травмы руки, полученной во время тренировок. Она также добавила, что хорошо себя чувствует, и нет повода для беспокойства.
Травму получил также тяжелоатлет Аракел Мирзоян (весовая категория 85 кг). Мирзоян выбыл из борьбы после второй попытки в рывке: он не смог продолжить борьбу на Олимпиаде в Рио-де-Жанейро из-за травмы стопы.
Следует отметить, что на Олимпиаде-2016 в Рио больше удивляет не нехватка медалей, а обилие травм. Конечно, в спорте случается все, однако не исключается и такой фактор, как неготовность к Играм подобного уровня.