Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի անդամ, 77 կգ քաշային ծանրորդ Անդրանիկ Կարապետյանը, ով վնասվածքի պատճառով չէր շարունակել իր պայքարը, եկել էր ծանրամարտի դահլիճ,- հայտնում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
Նա հետևելու էր եկել 85 կգ քաշային ծանրորդների մրցելույթներին: Ըստ աղբյուրի՝ հայ մարզիկի ոտքի կանգնելուն պես, նրա հետ լուսանկարվել ցանկացողների հերթ գոյացավ: Տարբեր ազգի ներկայացուցիչներ մոտենում, լուսանկարվում և առողջություն էին մաղթում նրան:
Կարապետյանը փոխանցել է, որ իրեն լավ է զգում և վստահեցնում է, որ իր հետ ամեն ինչ կարգին է, վախենալու և հուսահատվելու ոչինիչ չկա: Նաև շնորհակալություն հայտնեց բոլոր նրանց, ովքեր այս օրերի ընթացքում աջակցել և սատարում են նրան:

Member of the Armenian Olympic team, Andranik Karapetyan, 77kg, who crashed out of the Olympics due to an injury is feeling better. He even went to watch the 85kg weightlifting competitions, ANOC press service informs.
According to the source, people from different countries expressed desire to take a photograph with him. They also wished him to get well soon.
Karapetyan said he was feeling well and there is nothing to worry about. He also thanked those who had been supporting him during these days.