Հոսպիտալում գտնվող 13 զինծառայողների վիճակը բավարար է. Ա. Ասատուրյան
Երևանի Հյուսիսային ավտոկայանի մոտակայքում տեղի ունեցած ճանապարհային պատահարի հետևանքով Զինվորական կենտրոնական հոսպիտալ տեղափոխված 13 զինծառայողների վիճակը բավարար է: Panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց հոսպիտալի ղեկավար Արամ Ասատուրյանը:
«Այստեղ տեղափոխված 13 զինծառայողների վիճակը բավարար է: Նրանցից հինգն ընդամենը երկու-երեք օրվա բժշկական օգնության կարիք ունեն: 3 զինծառայող էլ գտնվում են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշտական կենտրոնում»,-ասաց Ասատուրյանը:
Ավելի վաղ ԱԻն փրկարար ծառայությունից տեղեկացրել էին, որ Կոտայքի մարզի Վերին Պտղնի գյուղի Նորավան թաղամասում գտնվող «R&V կոմֆորտ» ՍՊԸ-ի մոտակայքում բեռնատար ավտոմեքենա էր շրջվել է, որի հետևանքով տուժել է 16 զինվորական:

Состояние здоровья 13 доставленных в госпиталь военных удовлетворительное – Арам Асатурян
Состояние здоровья 13 военнослужащих, доставленных в Центральный клинический военный госпиталь министерства обороны Армении в результате ДТП возле Северного автовокзала в Ереване, оценивается как удовлетворительное. Об этом сообщил в беседе с корреспондентом Panorama.am директор госпиталя Арам Асатурян.
«Состояние здоровья доставленных сюда 13 военных удовлетворительное. 5 из них будут нуждаться в медпомощи в течение всего 2-3 дней. Еще 3 военнослужащих были доставлены в медицинский центр „Сурб Григор Лусаворич” (Св. Григорий Просветитель)», – сказал Арам Асатурян.
Ранее сообщалось, что недалеко от магазина R &V Comfort перевернулся грузовик, пострадали 16 военных.