«Մանկական Նոր ալիք-2016»-ի հայաստանյան պատվիրակ Միշան (Միքայել Գրիգորյան) ելույթ է ունեցել մրցույթի շրջանակներում և գրավել մրցանակային երկրորդ հորիզոնականը` այն կիսելով Մալթայի ներկայացուցչի հետ:
Առաջին ալիքի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ Միշան երկու մրցութային օրերի ընթացքում արժանացել է հավասարաչափ 87-ական միավորների, երկու օրերն էլ ժյուրիի 8 անդամներից 7-ը Հայաստանի ներկայացուցչի ելույթը գնահատել են առավելագույն 11 միավոր, իսկ 8-րդը՝ 10: Միշան «Մանկական Նոր ալիք-2016»-ի շրջանակում կատարել է «Փոքրիկ ղարաբաղցին» և “Uptown Funk” երգերը:
Միշան մրցույթի շրջանակում իր եզրափակիչ շնորհակալական խոսքում բոլորին հրավիրել է իր հայրենիք. «Բոլորին հրավիրեցի այստեղ, որովհետև ցանկանում եմ, որ բոլորը գան Հայաստան և Արցախ, ծանոթանան մեր մշակույթի հետ: Իսկ Արտեկում շատ լավ ժամանակ եմ անցկացրել, նոր ընկերեր եմ ձեռք բերել, նոր զգացողություններ ունեցել: Վստահ եմ դեռ երկար կհիշեմ այնտեղ անցկացրած յուրաքանչյուր պահը»:
«Արցախի ձայներ» նախագծի հիմադիր-ղեկավար, պրոդյուսեր Լիրա Քոչարյանի խոսքով` Միշան իրեն լավագույնս է դրսևորել մրցույթի շրջանակում: «Նա բոլորի ուշադրության կենտրոնում էր, նրանով հիանում էին, զարմանում, երբ իմանում էին, որ նա մասնակիցներից ամենափոքրն է: Բացի մրցանակային հորիզոնական գրավելուց, մի շարք հրավերներ և համագործակցության առաջարկներ ենք ստացել, որոնց մասին այժմ դեռ վաղ է բարձրաձայնելը: Թե դրանք ինչ ընթացք կունենան, ժամանակը ցույց կտա»,- նշել է Լիրա Քոչարյանը:
Հանրային հեռուստաընկերությունը «Մանկական Նոր ալիք-2016»-ի պաշտոնական հեռարձակողն է: Կանոնների համաձայն, մրցույթի հեռուստատեսային տարբերակը հնարավոր կլինի ներկայացնել մրցույթից օրեր անց միայն: Եթերի հեռարձակման մանրամասների մասին կհաղորդվի հավելյալ:

На «Детской Новой волне-2016» 8-летний Миша занял 2-е место
Представляющий Армению 8-летний Микаел Григорян (Миша) занял второе место на международном конкурсе молодых исполнителей «Детская Новая волна-2016», разделив его с 10-летней Эйлой Мангийон из Мальты. Об этом сообщает пресс-служба Общественного телевидения РА (H1).
Первую премию также взяли два конкурсанта: представители России Алексей Забугин и группа «ЭЙ'ВА». 3 место разделили между собой представительница Казахстана Садуакас Жанель и представительница России – Мария Мирова. Приз зрительских симпатий получила представительница России Нонна Еганян.
В рамках конкурса Миша исполнил песню «Маленький карабахец» и мировой хит «Uptown Funk», в оба конкурсных дня набрав 87 баллов из 88 возможных.
В своем благодарственном слове на церемонии награждения призеров песенного конкурса «Детская Новая волна-2016» Миша пригласил всех в Армению и в Нагорно-Карабахскую Республику. «Всех пригласил сюда, так как хочу, чтобы все познакомились с нашей культурой. А в Артеке я очень хорошо провел время, обрел новых друзей. Уверен, что еще долго буду помнить каждое проведенное здесь мгновение», – рассказал 8-летний певец позднее.
Основатель-руководитель проекта «Голоса Арцаха», продюсер Лира Кочарян в свою очередь рассказала: «Миша находился в центре общего внимания, им восхищались, удивлялись, когда узнавали, что он самый маленький среди конкурсантов. Помимо того, что Миша занял 2-е место на конкурсе, мы получили ряд приглашений и предложений к сотрудничеству. Но об этом пока рано говорить. Как развернутся события, покажет время».
Как известно, Микаел Григорян посещает среднюю школу № 3 им. А. Грибоедова в Степанакерте. Занимается в продюсерском центре «Голос Арцаха» (вокал, фортепиано, скрипка), в составе которого выступал во Франции, Швейцарии, России, Армении и др. Заветные желания Миши – «чтобы прекратилась война в Арцахе и у меня было много концертов». Увлекается творчеством армянских поэтов, поэзией А. С. Пушкина. Поет Миша, как утверждают его мама и сестра, с трех лет.