«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով, ՀՀ ոստիկանությունում երկու հոգևորականներ են աշխատում, որոնք շաբաթը մեկ-երկու անգամ լինում են ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի աշխատասենյակում և մեղքերի թողություն տալիս ոստիկանապետին։
Թերթի թղթակիցը հարցում էր ուղարկել ոստիկանություն՝ ճշտելու՝ ՀՀ ոստիկանության հաստիքացուցակում կա՞ն հոգևորականներ, եթե այո՝ ովքե՞ր են նրանք, և ո՞րն է վերջիններիս ֆունկցիան, արդյոք շաբաթը 1-2 անգամ հանդիպու՞մ են ոստիկանության պետի հետ։ Որքա՞ն է նրանց աշխատավարձը, ի՞նչ պարբերականությամբ են ՀՀ ոստիկանապետին մեղքերի թողություն տալիս։
Թերթը ստացել է այս պատասխանը. «ՀՀ ոստիկանությունում հոգևորականների հաստիք սահմանված չէ 2013թ. փետրվարից Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի բարձր տնօրինությամբ ՀՀ ոստիկանության հոգևոր առաջնորդ է նշանակվել Տեր Առաքել Արքեպիսկոպոս Քարամյանը։ Բացի այդ, 2013թ. սեպտեմբերից նրա օգնական Տեր Վրթանես քահանա Բաղումյանը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում պայմանագրային հիմունքներով դասավանդում է Հայ եկեղեցու և կրոնի պատմություն։ Ինչ վերաբերում է հայցվող այլ տվյալներին, ապա դրանց տրամադրումը մերժվում է, քանի որ չեն հանդիսանում տեղեկություններ « Տեղեկատվության ազատության մասին» ՀՀ օրենքով»։

«Айкакан жаманак»: Начальник полиции каждую неделю получает отпущение грехов
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в полиции Армении работают два священнослужителя, которые один-два раза в неделю бывают в кабинете начальника полиции Владимира Гаспаряна и отпускают ему грехи.
Корреспондент издания направил в полицию запрос, чтобы выяснить есть ли в штатном расписании полиции Армении священнослужители, если да, то кто они и какова их функция, и действительно ли они 1-2 раза в неделю встречаются с начальником полиции. Сколько составляет их зарплата, и как часто они отпускаются грехи начальнику полиции.
Газета «Айкакан жаманак» получила следующий ответ: «В полиции Армении штатных священнослужителей нет. С февраля 2013 года под высоким патронажем Католикоса Всех Армян духовным советником полиции Армении был назначен Архиепископ Аракел Карамян. Кроме того, с сентября 2013 года его помощник – отец Вртанес Багумян на договорной основе преподает в учебном центре полиции историю Армянской церкви и религии. Что касается других запрашиваемых данных, то в их предоставлении отказано, поскольку эти сведения не подлежат разглашению по закону РА «О свободе информации».