Այս ամենը կեղտ է. Միհրան Հարությունյան
31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Միհրան Հարությունյանը, եզրափակչից հետո խոսելով կատարված մրցավարական անարդարությունից, այն անվանեց «կեղտ»։
«Չեմ ուզում համեստ թվալ, այս ամենը կեղտ է։ Չեմ ուզում այստեղ լինել, այս ամենի մեջ։ Ուզում եմ թողնել և հեռանալ, սպորտն արդեն ինձ հետաքրքիր չէ»,-ՀԱՕԿ լրատվական բաժի փոխանցմաբ ասել է Հարությունյանը։
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի 66 կգ քաշային կարգի եզրափակչում Միհրան Հարությունյանն ուժերը չափում էր սերբ Դավոր Ստեֆանեկի հետ։ Հավասար պայքարում մրցավարները հաղթանակը տվեցին սերբին։

Армянский борец греко-римского стиля Мигран Арутюнян, ставший вице-чемпионом 31-х летних Олимпийских игр в бразильском Рио-де-Жанейро, после финального поединка с сербом Давором Штефанеком в беседе с журналистами коснулся предвзятого судейства. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
«Не хочу показаться скромным, это все – грязь. Не хочу находиться здесь, участвовать в этом. Хочу все бросить и уйти. Меня это уже не интересует», – выразил спортсмен свое возмущениев связи с судейской несправедливостью.
В финале соперником Миграна Арутюняна, выступающего в весовой категории 66 кг, был серб Давор Штефанек. При равной борьбе судьи присвоили победу сербу.